Wiadomości z Mikołowa

Mieszkanka Mikołowa przywłaszczyła ponad milion złotych!

  • Dodano: 2020-08-11 13:30

Policjanci mikołowskiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli czynności w śledztwie przeciwko 61-latce. Kobieta prowadząc Pracowniczą Kasę Zapomogowo-Pożyczkową Centrum Usług Wspólnych w Mikołowie w ciągu 14 lat przywłaszczyła ponad milion złotych ze zgromadzonych tam pieniędzy. Mieszkanka Mikołowa podrobiła także kilka podpisów na dokumentach związanych z funkcjonowaniem kasy. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Pierwsze czynności w tej sprawie policjanci rozpoczęli we wrześniu 2019 roku, kiedy do mikołowskiej jednostki wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w Centrum Usług Wspólnych w Mikołowie – dawniej Zarządu Szkół i Przedszkoli Mikołowskich. Po niespełna roku policjanci zebrali obszerny materiał dowodowy obciążający zatrudnioną tam do lipca ubiegłego roku 61-letnią mikołowiankę, która zajmowała się prowadzeniem Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej.

Jak wynika z akt śledztwa, które wszczęto w Prokuraturze Rejonowej w Mikołowie w połowie września 2019 roku, kobieta, w okresie od końca maja 2005 roku do lipca 2019 roku, mając pełnomocnictwo do dysponowania rachunkiem bankowym kasy i powierzonych jej pieniędzy zgromadzonych na tym rachunku, przywłaszczyła pieniądze w kwocie 1 370 000 złotych. 61-latka przelała środki na własne konto, działając tym samym na szkodę ponad 500 osób: pracowników obsługi, administracji oraz nauczycieli mikołowskich szkół i przedszkoli. Ponadto, w latach 2016 do 2018, na sporządzanych dokumentach kobieta podrobiła podpisy członków komisji rewizyjnej – organu kontrolującego działalność finansową zarządu kasy.

61-latka usłyszała prokuratorskie zarzuty i przyznała się do zarzucanego jej czynu. Jak wyjaśniła, pobrane z kasy pieniądze przeznaczyła na swoje bieżące wydatki.

Akt oskarżenia przeciwko kobiecie trafił już do Sądu Okręgowego w Katowicach

Na poczet ewentualnych przyszłych kar zabezpieczono samochód oskarżonej o wartości 70 000 złotych, obciążenia hipoteką do kwoty ponad 125 000 zł na lokalu mieszkalnym oraz zabezpieczenia środków pieniężnych na jej rachunku bankowym. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorg

    Nie wierzę że działała sama tyle lat i nikt nic nie zauważył , ludzie kasy nie odzyskają i to jest smutne :(

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również