Wiadomości z Mikołowa

4 nowe izolatki dla chorych na COVID-19

  • Dodano: 2021-01-14 06:30, aktualizacja: 2021-01-14 07:26

4 izolatki, 10 łóżek covidowych, nowy zbiornik na tlen medyczny. Członkowie Zarządu Powiatu sprawdzali tempo i efekty ostatnich prac modernizacyjnych w Centrum Zdrowia w Mikołowie.

Starosta Mikołowski Mirosław Duży, wicestarosta Tadeusz Marszolik oraz członkini Zarządu Powiatu Grażyna Nazar spotkali się z Prezesem Spółki Cezarym Tomiczkiem oraz dr n. med. Jackiem Czaplą, dyrektorem ds. medycznych szpitala powiatowego.

Zgodnie z wskazaniem MZ mikołowskie Centrum Zdrowia przygotowało cztery izolowane sale chorych z 10-cioma łóżkami dla pacjentów z pozytywnym wynikiem testu w kierunku SARS-CoV-2. Izolatki wyposażone są w 10 kardiomonitorów, śluzy i lampy bakteriobójcze. W salach zamontowany został także nowoczesny system nawiewno-wywiewny. Dodatkowo w połowie stycznia w szpitalu ma się zakończyć montaż trzytonowego zbiornika na tlen medyczny.

- W ten sposób chcemy się zabezpieczyć przed sytuacją jego braku, tym bardziej, że w ostatnich tygodniach starego roku mieliśmy kilka dni, kiedy jego zapasy były na wyczerpaniu. Brak tlenu medycznego byłby równoznaczny z koniecznością zamknięcia szpitala. Ze względu na czasowe zamykanie oddziałów w innych szpitalach przyjmujemy obecnie chorych z całego regionu, w zdecydowanej większości trafiają do nas pacjenci spoza naszego powiatu, przede wszystkim z Tychów- podkreśla prezes Centrum Zdrowia Cezary Tomiczek.

Karolina GoikKarolina Goik
Źródło: Starostwo Powiatowe w Mikołowie

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.