Wiadomości z Mikołowa

23 maja rusza siódma edycja Budżetu Obywatelskiego Mikołowa. Milion złotych w puli

  • Dodano: 2022-05-04 06:30, aktualizacja: 2022-05-03 19:15

Rusza siódma edycja Budżetu Obywatelskiego w Mikołowie! Nabór projektów do mikołowskiego BO rozpocznie się w maju. W puli tradycyjnie milion złotych!

Wraca Budżet Obywatelski Mikołowa. Projektodawcy powinni wpisać w kalendarz datę 23 maja – wówczas oficjalnie rozpocznie się nabór wniosków do siódmej edycji budżetu partycypacyjnego miasta. Tegoroczny Budżet Obywatelski opiera się na przyjętej podczas sesji 22 marca 2022 roku przez radnych Mikołowa uchwały w sprawie ustalenia zasad budżetu obywatelskiego na 2023 rok.

W tym roku – tradycyjnie - do dyspozycji mieszkańców pozostaje milion złotych do wydania. Nastąpiła jednak znacząca zmiana związana z budżetem pojedynczego projektu. W tej edycji można zgłaszać pomysły, których koszt wykonania nie może przekroczyć 500 tysięcy złotych.

Zgłaszane projekty mogą być realizowane na terenach gminnych, a każdy z pomysłów musi dotyczyć zadań własnych gminy i być zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, a także być ogólnodostępny dla mieszkańców.

23 maja rusza nabór do VII edycji Budżetu Obywatelskiego Mikołowa!

Co ważne, składać projekty i głosować może każdy mieszkaniec Mikołowa, a w przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia wymagana jest zgoda rodzica bądź opiekuna prawnego na jej udział w budżecie obywatelskim. Do wniosku należy dołączyć listę poparcia projektu z wymaganą liczbą podpisów co najmniej 15, nie uwzględniając zgłaszającego projekt.

Kiedy można składać dokumenty? Nabór wniosków rusza już w tym miesiącu – rozpocznie się 23 maja i zakończy 15 czerwca 2022 roku.

Weryfikacja złożonych pomysłów potrwa do września, wtedy również nastąpi przygotowanie ostatecznej listy projektów do głosowania. Zaakceptowane przez komisję BO pomysły będzie można promować we wrześniu i październiku. Głosowanie i ogłoszenie wyników zostało zaplanowane na październik 2022.

Google NewsSubskrybuj mojMikolow.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również