Wiadomości z Mikołowa

16-latka potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych! Nastolatka trafiła do szpitala

  • Dodano: 2021-11-29 11:00

Policjanci z mikołowskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem 16-letniej pieszej, do którego doszło na jednym z oznakowanych przejść na krajowej wiślance. Nastolatka ze złamaną ręką, trafiła do szpitala. Kierujący osobówką tłumaczył mundurowym, że nikogo nie zauważył.

Potrącenie 16-latki na DK81 w Mikołowie

Do wypadku doszło w czwartek 25 listopada około godziny 16:30 w Mikołowie na DK 81 na pasie w kierunku Żor. Jak ustalili policjanci z drogówki, kierujący osobową hondą mężczyzna, jadąc lewym pasem, nie zauważył przechodzącej przez jezdnię pieszej. Według wstępnych ustaleń mundurowych zasadniczym błędem kierowcy był brak dostatecznej koncentracji i nieuwaga, tym bardziej że kierujący samochodami jadącymi prawem pasem zatrzymali się, by ustąpić pierwszeństwa 16-latce.

Potrącona piesza trafiła do szpitala

Mieszkanka Mikołowa trafiła do szpitala w Katowicach-Ligocie. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 45-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju był trzeźwy. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Mundurowi zgodni są co do tego, że jesienne warunki drogowe bywają trudne i znacząco pogarszają komfort codziennej jazdy. Dlatego kierowcy powinni wzmóc swoją czujność i pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonie przejść.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorguś

    Gdyby przejście dla pieszych na tak ruchliwej drodze było zaopatrzone w sygnalizację świetlną to kierowca z pewnością zauważył by czerwone światło i się zatrzymać.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.