Wiadomości z Mikołowa

Zegarki za miliony złotych! Sprawdź co noszą najbogatsi Polacy

  • Dodano: 2020-01-17 11:30

Czasomierz pełni nie tylko funkcję użytkową, ale również jest oznaką i wyznacznikiem prestiżu. Modele z najwyższej półki podkreślają status materialny użytkownika. Warto wspomnieć, że najdroższe zegarki są świetną inwestycją, dlatego, że z upływem lat, ich wartość rośnie.

Patek Philippe - marka uwielbiana przed najbogatszych

Patek Philippe jest szwajcarskim przedsiębiorstwem, które od 1839 roku zajmuje się produkcją zegarków. Modele tej marki uważane są za jedne z najlepszych i najdroższych na świecie. W 1933 roku firma sprzedała amerykańskiemu bankierowi, najbardziej skomplikowany ówcześnie zegarek kieszonkowy z 24 funkcjami. Model ten sprzedano w 1999 roku na aukcji w Nowym Yorku za 11 mln dolarów. Firma posiada szeroki wybór zegarków naręcznych, które zachwycą każdego konesera. Przykładem elegancji i szynku jest model 5002R/001 z serii Grand Complications Sky Moon Tourbillon. Jest to elegancki, męski zegarek z kopertą z 18 karatowego różowego złota. Jego średnica wynosi 42,8mm. Model posiada dekiel z szafirowe złota odpornego na zarysowania. Bransoletka wykonana jest ze skóry krokodyla, a sprzączka z 18 karatowego, różowego złota. Zegarek posiada białą tarczę z rzymskimi cyframi i dniem miesiąca. Napęd w modelu jest mechaniczny, do ręcznego nakręcania. Zegarek posiada repatier minutowy, wieczny kalendarz i fazy księżyca. Cena modelu wynosi 5 161 149 zł.

Tag Heuer - zegarki najwyższej klasy

Innym przykładem najwyższej klasy czasomierzy są zegarki Tag Heuer. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1860 roku przez Edouarda Heuera. Od 1999 roku, szwajcarskie przedsiębiorstwo należy do francuskiego koncernu – LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton. Przykładem wysokiej klasy luksusowego zegarka jest: CAR5A81.FC6377 z serii Carrera. Średnica czasomierza wynosi 45 mm. Koperta zegarka wykonana jest z tytanu, a dekiel z szafirowego szkła, odpornego na zarysowania. Bransoletka została wykonana ze skóry krokodyla, a bezel z 18 karatowego białego złota z diamentami (68 sztuk, łącznie 4,37 karata). W tym modelu wykorzystano napęd automatyczny (33 klejnoty / 28800 vph). Dodatkowo, zegarek posiada stoper i osobną tarczę sekundową. Cena zegarka Tag Heuer wynosi 240 539 zł.

Zegarki Audemars Piguet

Audamars Piguet jest szwajcarską manufakturą ekskluzywnych zegarków, powstałą w 1875 roku. Firma produkuje wysokiej jakości czasomierze, które uważane są za jedne z najlepszych na świecie. Przykładem takiego modelu jest: 26344PT.OO.D002CR. 02 z serii Jules Audemars. Zegarek ma średnicę równą 39 mm i grubość – 11,10 mm. Koperta wykonana jest z polerowanej platyny, a dekiel z szafirowego szkła odpornego na zarysowania. Bransoleta, tak jak w poprzednich przykładach, wykonana jest z czarnej skóry (krokodyl). Platynowa sprzączka posiada zatrzaskowe zapięcie. Tarcza jest czarna, a bezel platynowy. W modelu wykorzystano napęd automatyczny, /53 klejnoty/21600 vph. Zegarek posiada wskaźnik rezerwy mocy i osobną tarczę sekundową, a jego power reserve wynosi 48 godzin. Ruch sekundnika, tak jak w poprzednio opisywanych modelach, jest płynny. Cena zegarka wynosi: 2 830 799 zł.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.