Wiadomości z Mikołowa

Zajęcia dodatkowe dla dzieci – jakie wybrać?

  • Dodano: 2019-05-24 08:15, aktualizacja: 2019-05-24 08:23

Przedszkole to miejsce, w którym dzieci nie tylko uczą się według obowiązkowego programu nauczania przedszkolnego. Tutaj również kształtują się ich zainteresowania, zdolności i rodzą się talenty. Poprzez różne formy zajęć wspomagany jest rozwój tych małych dzieci. Uczą się one rozpoznawać własne możliwości a także nabywają umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych.

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu

Wiek przedszkolny to bardzo dobry czas na podjęcie decyzji o wyborze pierwszych zajęć dodatkowych dla dziecka i przekonanie się, co tak naprawdę sprawia mu przyjemność.

Przedszkole w Mikołowie to wyjątkowe miejsce, w którym w program nauczania obowiązkowego wplecione są elementy programu artystycznego, który rozbudza w podopiecznych rozmaite pasje. Prowadzone są również ciekawe zajęcia dodatkowe z dziedzin:

  • językowe – nauka języka angielskiego
  • intelektualne – nauka gry w szachy

Oferta zajęć dodatkowych jest atrakcyjna i wygodna dla rodziców. Dzieci korzystają z zajęć podczas pobytu w przedszkolu i na jego terenie. To ogromna oszczędność czasu dla opiekunów, a dziecko korzysta z zajęć w znanej sobie grupie dzieci i otoczeniu.

Nauka języka angielskiego

Wiek przedszkolny to idealny moment na rozpoczęcie nauki języka obcego. Przedszkole w Mikołowie proponuje naukę języka angielskiego dzieciom już w wieku 3 lat. Lekcje odbywają się dwa razy w tygodniu. Do nauki wykorzystywana jest metoda TPR (Total Physical Response), która opiera się przede wszystkim na nauce poprzez ruch oraz poprzez kojarzenie dźwięku z obrazem. Daje się tutaj dzieciom również możliwość aktywnego wcielania się w postaci z bajek. To mnóstwo zabawy, śmiechu i radości, co zachęca przedszkolaki do dalszej nauki języka, a w okresie szkolnym procentuje osiąganiem sukcesów.

Zajęcia językowe doskonale przygotowują do dalszej całościowej edukacji w szkole, ponieważ poprawiają zdolności uczenia się i koncentracji, usprawniają pamięć oraz otwierają na komunikację i poznawanie różnych kultur.

Nauka gry w szachy

Gra w szachy odgrywa niesamowicie istotną rolę w kształtowaniu się wielu umiejętności, odgrywających ważną rolę w życiu dorosłego człowieka. Rozpoczęcie nauki gry w szachy już w wieku przedszkolnym sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Poprzez zabawę drewnianymi pionkami, dzieci kształtują swoją pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia a także rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Uczą się również zdyscyplinowania. Muszą przecież przestrzegać ustalonych reguł gry i brać odpowiedzialność za podjęte decyzje, które nie zawsze są słuszne. Można powiedzieć, że kształtują osobowość i rozwijają potencjał twórczy, drzemiący w każdym małym człowieku.

Efekty gry w szachy w wieku przedszkolnym wyraźnie widać już w okresie wczesnoszkolnym. To umiejętność koncentracji, łatwość zapamiętywania wielu szczegółów, łatwość docierania do prawidłowych rozwiązań i chęć samodzielnego dochodzenia do wiedzy.

Zajęcia są prowadzone już w grupach 3-latków.  Dzieci poznają zasady gry, ale sposób prowadzenia zajęć sprzyja zabawie. Starsze dzieci, które opanowały podstawy, zaczynają rozwiązywać zadania, poznają otwarcia szachowe i typowe motywy występujące w grze.

Zachęcamy rodziców do zapoznania się z ofertą zajęć dodatkowych w przedszkolu w Mikołowie i wraz z dzieckiem wybrania tych, które najbardziej będą dopasowane do jego zainteresowań.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.