Wiadomości z Mikołowa

Wzrost w segmencie kart kredytowych. Za co cenimy karty kredytowe?

  • Dodano: 2019-09-11 10:30

Karty kredytowe nie tracą na popularności. Nic dziwnego - są wygodne, łatwo się je spłaca, a banki prześcigają się w rozmaitych promocjach i dodatkach, mających za zadanie zachęcić klienta do ich używania. Za co Polki i Polacy najbardziej cenią to narzędzie finansowe?

Popularna forma dodatkowego finansowania

Według raportu Polaków Portfel Własny - Kochamy okazje przygotowanego przez Santander Consumer Bank - bank od kredytów,  co czwarty dorosły konsument w naszym kraju ma kartę kredytową. Większość z nich ceni tą formę płatności i korzysta z niej bardzo często - co najmniej kilka razy w tygodniu. Ich posiadaczami najczęściej są panowie, chociaż i wśród pań ten produkt finansowy cieszy się coraz większa popularnością.

Panowie chętniej pożyczają

Jeżeli chodzi o popularność kart w grupach osób o określonych dochodach: najchętniej z tej formy wsparcia finansów korzystają osoby o dochodach netto przekraczających miesięcznie 5 tys. złotych. Póki co, w naszym kraju jest to produkt, używany głównie przez zamożniejsze osoby, jednak również osoby z niższym poziomem zarobku, coraz chętniej po niego sięgają - w grupie osób zarabiających od 3 tys. złotych do 4 tys. jest to ok 35% osób, a od 4 tys. do 5 tys.: 46%. 

Polacy lubią promocje

Analizując to na co najczęściej wydawane są pieniądze z kart kredytowych widzimy zbieżność między ofertami promocyjnymi dostępnymi dla ich posiadaczy, a najczęstszymi wydatkami. Aż 45% użytkowników, płaci kartą za paliwo i zakupy na stacji benzynowych, 22% za towary potrzebne do wyposażenia domu a 32% przeznacza środki z karty na zakup sprzętu RTV i AGD. Pokrywa się to z najpopularniejszymi promocjami dołączonymi do tej usługi. Santander Consumer Bank ma w swojej ofercie karty kredytowe takie jak TurboKarta, która zapewnia częściowy zwrot kosztów za paliwo i zakupy we wszystkich sklepach. Oferuje również możliwość wyrobienia karty kredytowej dedykowanej dla sklepów Media Markt i Castorama, które umożliwiają dodatkowy zastrzyk gotówki na zakupy właśnie tam. Widać, że użytkownicy znają te promocje i chętnie z nich korzystają.

Pieniądze na życie

Największa grupą produktów, za które Polacy płacą przy pomocy karty kredytowej są artykuły spożywcze - wydatki te zadeklarowało aż 52% respondentów. Może to świadczyć o tym, że wśród osób, które korzystają z tej usługi finansowej, popularne jest używanie jej na co dzień - nie tylko przy okazji specjalnie zaplanowanych zakupów.

Za co cenimy karty kredytowe? Z badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank może wynikać, że Polacy cenią sobie promocje, z których mogą korzystać dzięki tej formie płatności. Nie bez znaczenia jest także ich elastyczność - w przeciwieństwie do kredytu, karta pozwala nam wydawać drobne sumy na bieżące potrzeby. Długi termin spłaty, pozwala zaplanować wydatki tak, aby jak najbardziej skorzystać na dostępności dodatkowych środków.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.