Wiadomości z Mikołowa

Seminaria dla ratowników medycznych - dlaczego są ważne?

  • Dodano: 2020-05-27 11:45

Ratownik medyczny to bardzo odpowiedzialny zawód, który wymaga nieustannego pogłębiania wiedzy. Dlatego firmy oferują rozmaite szkolenia i kursy, które mają na celu podniesienie kompetencji pracowników służby zdrowia. Co warto wiedzieć o takiej ofercie?

Kursy dla ratowników medycznych – czemu są wymagane?

Ratownicy medyczni każdego dnia walczą o ludzkie życie. Często działają pod presją czasu, a każda sekunda zwłoki może mieć tragiczne skutki. Dlatego ratownicy muszą mieć wszechstronną wiedzę medyczną, a także znać obowiązujące procedury. Tylko wtedy będą mogli wykonywać swoją rolę najlepiej jak potrafią. Zawód ratownika medycznego jest ściśle regulowany ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Zgodnie z tym dokumentem ratownikiem medycznym można zostać tylko i wyłącznie po ukończeniu kierunku studiów na uczelni medycznej. Poza tym ratownicy są zobowiązani do regularnego udziału w dodatkowych kursach i szkoleniach. Dzięki temu będą oni na bieżąco z obowiązującymi procedurami, a także pogłębią swą wiedzę medyczną.

Seminaria dla ratowników medycznych – jaka jest oferta?

Kursy dla ratowników medycznych obejmują nie tylko kwestie ratowania zdrowia pacjenta, ale i zasad współpracy z innymi jednostkami ratownictwa medycznego. Korzystając z kursu doskonalącego można więc nabyć dodatkowe umiejętności, które przydadzą się w codziennej pracy. Tego rodzaju szkolenia są organizowane przez firmy oraz instytucje, które zostały wpisane przez Ministerstwo Zdrowia na specjalną listę. Więcej informacji znajdziemy w internecie. Wystarczy kliknąć chociażby w ten link https://www.transmedyk.pl/seminaria-doskonalace-dla-ratownikow-medycznych/. Jedną z form kształcenia są seminaria dla ratowników medycznych. To jednodniowe zajęcia, które powinny trwać przynajmniej pięć godzin dydaktycznych. Zazwyczaj seminaria są poświęcone konkretnemu zagadnieniu. Może to być chociażby postępowanie z pacjentem urazowym, czy w stanach zagrożenia u dzieci. Za udział w takim seminarium ratownik otrzymuje osiem punktów edukacyjnych, wpis do książeczki doskonalenia zawodowego oraz zaświadczenie o uczestnictwie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.