Wiadomości z Mikołowa

Pożyczka na samochód

  • Dodano: 2020-02-20 10:00

Korzystanie z komunikacji miejskiej bywa niezwykle uciążliwe, o czym z pewnością wiedzą osoby, które każdego dnia podróżują autobusem z domu do pracy i na odwrót. Obecnie posiadanie własnego samochodu jest dla większości z nas standardem, w dużym stopniu wpływającym na poprawę jakości i komfortu życia. Niestety zakup zarówno nowego, jak i używanego pojazdu wiąże się ze sporym wydatkiem. Jak poradzić sobie w sytuacji, kiedy kwota oszczędności przeznaczonych na zakup wymarzonych czterech kółek okaże się niewystarczająca?

Wiele z nas samochód traktuje jako podstawowy środek transportu, który umożliwia nie tylko bezpieczne i bezproblemowe dotarcie do miejsca pracy, ale także częste podróżowanie po kraju. Jedną z głównych przyczyn podjęcia decyzji o zakupie nowego pojazdu jest awaria aktualnie posiadanego auta, której koszty naprawy znacznie przewyższałyby jego wartość. O nabyciu samochodu marzą również osoby młode, które ukończyły kurs prawa jazdy z pozytywnym rezultatem. Niezależnie jednak, od tego, w jakiej sytuacji się znajdujemy, musimy liczyć się z tym, że zrealizowanie tego planu może mocno nadwyrężyć nasz domowy budżet. Prostym sposobem na pozyskanie dodatkowych środków finansowych, które umożliwią nam zakup wybranego modelu pojazdu, będzie pożyczka na samochód.

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego modelu auta?

Zakup nowego samochodu powinien zostać dokładnie przemyślany. Zarówno rynek pierwotny, jak i wtórny może pochwalić się niezwykle bogatą i atrakcyjną ofertą modeli pojazdów osobowych, bo bez wątpienia utrudnia szybkie podjęcie ostatecznej decyzji. Wbrew pozorom wybór odpowiedniego modelu auta nie jest tak łatwym zadaniem, jakby mogło nam się wydawać. Samochód powinien być dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb oraz upodobań, ale to nie wszystko. Zastanawiasz się, na jakie szczegóły warto zwrócić szczególną uwagę?

W przypadku samochodów używanych bez wątpienia będzie to rocznik oraz marka. Jak nietrudno się domyślić za nowszy pojazd renomowanego producenta przyjdzie nam zapłacić znacznie więcej. Niemniej, należy pamiętać, że tańsze auta ze starszego rocznika bardzo często wymagają poniesienia dodatkowych kosztów związanych z jego serwisowaniem. Zgodnie z opinią ekspertów najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest zakup modelu 4-5-letniego, które będzie wyróżniać się nie tylko dobrym stanem technicznym, ale także i całkiem przystępną ceną. Przed podpisaniem umowy warto również upewnić się, czy wybrane przez nas auto jest, aby na pewno bezwypadkowe. W końcu sprawne auto jest gwarancją zarówno komfortowej, jak i bezpiecznej jazdy.

O czym pamiętać przed zakupem samochodu?

Nabycie nowego auta to kosztowna inwestycja. Oprócz ceny zakupu należy tutaj uwzględnić również wiele innych wydatków, chociażby takich jak bezwarunkowe wykupienie ubezpieczenia OC. Jego brak jest surowo karany, a kierowcy, którzy nie dostosują się do aktualnie obowiązujących przepisów, mogą spodziewać się wysokich kar pieniężnych. Planując zakup samochodu, nie można zapomnieć o dodatkowych kosztach związanych z naprawą drobnych usterek, wykonaniem przeglądu, skorzystaniem z usług auto detailingu czy wymianą starych opon na nowe. Jak zatem łatwo można zauważyć posiadanie własnego auta to nie tylko same przyjemności, ale też i obowiązki.

Jak sfinansować zakup pojazdu?

Kupując używany pojazd, musimy przygotować się na możliwość wystąpienia dodatkowych, czasami też zupełnie niespodziewanych wydatków. Jak poradzić sobie w sytuacji, kiedy wydatki znacznie przerastają nasze możliwości finansowe? Czy w tym przypadku jednym rozwiązaniem jest zakup tańszego modelu w gorszym stanie lub całkowita rezygnacja z realizacji zamierzonych planów? Jeżeli do pokrycia całkowitych kosztów nabycia nowego samochodu brakuje nam niewielkiej kwoty, a jednocześnie zależy nam na czasie, wówczas warto rozważyć możliwość skorzystania z oferty krótkoterminowej pożyczki na samochód.

Pozabankowa, szybka pożyczka na samochód

Nadarzyła się wyjątkowa okazja by, kupić dobry model auta za niewielkie pieniądze? Twoje plany może przekreślić niewystarczająca ilość zaoszczędzonych na ten cel pieniędzy? Pożyczka plus https://pozyczkaplus.pl/ oferuje możliwość złożenia wniosku o szybką pożyczkę na samochód w wysokości od 100 do nawet 10 000 tysięcy złotych, na okres 30 dni - bez konieczności wychodzenia z domu i zbędnych formalności. To prosty sposób na dodatkowy zastrzyk gotówki, który umożliwi nam zakup wymarzonego samochodu oraz pokrycie wszelkich kosztów związanych z jego nabyciem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.