Wiadomości z Mikołowa

Podyplomowe studia pedagogiczne – czy warto kontynuować edukację?

  • Dodano: 2023-01-23 12:00, aktualizacja: 2023-07-14 08:39

Ukończenie studiów licencjackich lub magisterskich wcale nie musi oznaczać zakończenia edukacji. Wielu studentów decyduje się na kontynuację nauki w celu zdobycia nowej wiedzy i kwalifikacji oraz wyspecjalizowania się w wąskiej dziedzinie w danej branży. Czy warto zapisać się na podyplomowe studia z pedagogiki i jaką formę mogą przybierać? Dowiedz się, czytając ten artykuł.

Studia pedagogiczne – czy podyplomówka rzeczywiście ma sens?

Jak najbardziej, zwłaszcza w przypadku studiów podyplomowych z pedagogiki. Powód jest prosty – wiele zawodów w branży edukacyjnej wymaga zdobycia odpowiednich, potwierdzonych świadectwem kwalifikacji, a te można uzyskać jedynie w trakcie nauki podyplomowej.. Kontynuacja edukacji pozwala również poszerzyć swoją dotychczasową wiedzę i kompetencję, co jest równoznaczne ze zwiększeniem konkurencyjności na rynku pracy i daje możliwość starania się o podwyżkę w aktualnym miejscu zatrudnienia.

Dużą zaletą podyplomowych studiów pedagogicznych jest szeroka oferta dostępnych kierunków, z którą możesz zapoznać się tutaj: https://studia-pedagogiczne.pl/oferta. Wąskie specjalizacje pomogą ci w określeniu ścieżki zawodowej, jeśli do tej pory miałeś wątpliwości, co chcesz robić po studiach licencjackich albo magisterskich.

Jakie kierunki studiów podyplomowych z pedagogiki warto rozważyć?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, oferta kierunków podyplomowych studiów pedagogicznych jest dość szeroka. Absolwenci mogą zapisać się na bibliotekoznawstwo, metodykę nauczania, korekcję wad postawy, zarządzanie oświatą i organizacjami pozarządowymi, pedagogikę leczniczą czy doradztwo zawodowe. Na studiach podyplomowych z pedagogiki możesz również zdobyć kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela języka obcego, surdopedagoga, logopedy, pedagoga specjalnego czy nawet arteterapeuty.

A może studia pedagogiczne online?

Jeśli z różnych przyczyn nie masz możliwość zapisania się na studia podyplomowe z pedagogiki w formie stacjonarnej, to warto rozważyć rekrutację na zajęcia prowadzone w całości przez internet, najlepiej przez sprawdzoną uczelnię, taką jak Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich absolwentów kierunków licencjackich i magisterskich, którzy rozpoczęli już karierę zawodową i nie chcą z niej rezygnować na rzecz kontynuacji edukacji. Studia pedagogiczne online to równie dobry wybór dla świeżo upieczonych rodziców, mieszkańców małych miast i wsi, a także osób z niepełnosprawnościami, dla których dojazd na uczelnię może być po prostu niemożliwy.

Podyplomowe studia pedagogiczne online różnią się od swoich stacjonarnych odpowiedników jedynie formą prowadzenia zajęć – zamiast uczęszczać na nie na uczelni, możesz uczyć się przez internet, i to w dowolnym miejscu i dogodnym dla siebie czasie. Niektóre kierunki wymagają realizacji praktyk, a na zakończenie każdych studiów podyplomowych z pedagogiki online należy zdać test generalny i obronić pracę dyplomową. Po ukończeniu nauki otrzymujesz świadectwo o wzorze zgodnym z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.