Wiadomości z Mikołowa

Oficerki jeździeckie – czym się charakteryzują? 

  • Dodano: 2021-10-28 08:15, aktualizacja: 2021-10-28 08:32

Oficerki jeździeckie to bardzo ważny element stroju jeździeckiego, który wpływa na jakość jazdy. Powinny być idealnie dopasowane, tak aby nie krępować ruchów oraz zapewnić nam bezpieczeństwo w przypadku, gdy koń zrzuca nas z grzbietu. Na jakie warto się zdecydować? Skąd wzięła się ich nazwa? O tym w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury! 

Oficerki do jazdy konnej – co musimy o nich wiedzieć? 

Nazwa „oficerki” nie jest przypadkowa. Pochodzi od nazwy części umundurowania oficerów Wojska Polskiego, które bardzo przypominało dzisiejsze obuwie jeździeckie. Oficerki są najczęściej stworzone ze skóry, która jak powszechnie wiadomo jest jednym z najtrwalszych i najbardziej wytrzymałych materiałów. Posiadają wysoką cholewkę, która chroni nogi jeźdźca przed wszelkimi uszkodzeniami. Ta jednak nie powinna być za gruba, ponieważ aby koń poruszał się tak jak tego chcemy, musi wyczuwać pracę naszych łydek. Cholewka nie może być również zbyt wysoka, ponieważ uniemożliwiłoby to pracę naszych kolan. Oficerki jeździeckie posiadają płaską podeszwę, która w awaryjnych sytuacjach pozwala łatwo wydostać się z siodła oraz strzemion. Tylna część oficerek jeździeckich posiada usztywnienie, które zapobiega marszczeniu materiału oraz zsuwania się obuwia z nogi. Dzięki temu, unikniemy również nieprzyjemnych obtarć oraz odcisków. 

Oficerki jeździeckie – gdzie dostaniemy wysokiej jakości obuwie jeździeckie? 

Obuwie jeździeckie poza zapewnieniem nam wysokiego poziomu wygody, musi również prezentować się nienagannie. Profesjonalni jeźdźcy od zawsze kojarzą się z eleganckim strojem, który idealnie pasuje do majestatycznej prezentacji konia. Oficerki jeździeckie wysokiej jakości dostaniemy na stronie https://konik.com.pl/oficerki. Podstawowymi kolorami w jakich znajdziemy oficerki są czerń oraz brąz. Nie musimy więc martwić się o to, czy będą pasować do naszego stroju jeździeckiego, ponieważ są to bardzo uniwersalne barwy. Oficerki jeździeckie są niezbędnym elementem potrzebnym do rozpoczęcia przygody z jeździectwem, dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.