Wiadomości z Mikołowa

Numer REGON. Bądź na bieżąco ze wszystkimi zmianami

  • Dodano: 2023-11-02 14:00

Prawo się zmienia, a to oznacza, że numery, które dawniej były nadawane obowiązkowo, teraz już nie są potrzebne. Ale to nie oznacza, że nie powinniśmy z nich korzystać i nie są one nam do niczego potrzebne. Jeśli chodzi o numer REGON, to jest on obecnie używany przede wszystkim do celów statystycznych i wykorzystywany jest między innymi przez GUS. Ale nam również może on sporo powiedzieć o przedsiębiorcy, który ma nadany taki numer.

Czego się dowiemy, sprawdzając przedsiębiorcę po numerze REGON?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że numer REGON daje możliwość szybkiego i rzetelnego zebrania informacji o różnych przedsiębiorstwach, które działają na terenie naszego kraju. Wiele z tych informacji jest ogólnie dostępnych i instytucje zajmujące się badaniami nie muszą o nie prosić takiego przedsiębiorcy, a to oznacza, że łatwiej jest przygotować różnego rodzaju zestawienia statystyczne. Jednak raz do roku GUS do wybranych przedsiębiorców wysyła dodatkowe formularze do wypełnienia, a ich odesłanie jest obowiązkowe i musi się odbyć w wyznaczonym terminie. Jeśli znamy regon wyszukiwarka pozwoli nam uzyskać wiele informacji na temat takiego przedsiębiorcy, stowarzyszenia czy fundacji. Będziemy mogli sprawdzić ich siedzibę, formę własności, liczbę pracujących tam osób, jak również uzyskać dane finansowe. Dzięki możliwości sprawdzenia takich wiadomości wszystko jest bardziej przejrzyste, a my możemy upewnić się, że dana firma nie zakończyła działalności.

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Im bardziej przejrzyste są dane o jakiejś firmie, tym większe będzie ona budziła zaufanie. Jeśli mamy jeszcze możliwość sprawdzenia, jakie ma opinie, czy ludzie są zadowoleni z jej usług, to będziemy spokojniejsi, zawierając z nią umowę. Takie informacje można znaleźć przykładowo na stronie https://aleo.com/pl/, aby wybrać kontrahenta, który będzie wzbudzał nasze największe zaufanie. Wystarczy, że podamy NIP, REGON albo nawet samo imię i nazwisko, a będziemy mogli uzyskać dane rejestrowe, dane finansowe, a także oceny i opinie. Pozyskanie tych informacji nie zajmie dużo czasu.

Czy musimy reagować na inflację?

Prowadząc własną działalność gospodarczą, powinniśmy sprawdzać kontrahentów, ale również konkurencję. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że uda nam się uniknąć problemów, a dodatkowo możemy zyskać cenne informacje, które wykorzystamy na korzyść naszej firmy. Ale jako pracodawcy powinniśmy mieć świadomość, jakie są nasze obowiązki i prawa. Jeśli zastanawiamy się, czy wraz ze wzrostem inflacji, powinniśmy podnieść pracownikom wynagrodzenia, aby dostosować je do cen towarów i usług, to takie informacje znajdziemy, na takich stronach jak na przykład https://jarocinska.pl/promowane/podstawowe-informacje-na-temat-podwyzki-inflacyjnej-kto-moze-ja-otrzymac/alGOIwl25hZyNoIuSqh8. Natomiast podniesienie wynagrodzenia o wskaźnik rocznej inflacji w dużej mierze należy do naszej osobistej decyzji. Jeśli zdecydujemy się na taką waloryzację wynagrodzeń, będzie ona przysługiwała jedynie pracownikom zatrudnionym na umowie o pracę. Tym zatrudnionym na umowę zlecenie, nie będziemy musieli jej wypłacać. Wiedza na takie tematy pozwoli nam uniknąć problemów i da szansę na spokojne rozwijanie firmy.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.