Wiadomości z Mikołowa

Nowe oblicze gastronomii a opakowania na wynos

  • Dodano: 2020-03-23 10:00

Nieoczekiwane zmiany, jakie dotknęły obecnie polską (i nie tylko) gastronomię, zmuszają większość przedsiębiorców do całkowitego przeorientowania (przynajmniej chwilowego) działalności na realizację usług "na wynos" lub "z dowozem". Niezależnie od formy, kluczowe są przede wszystkim opakowania, które gwarantują, że posiłek w odpowiedniej formie dotrze do klienta.

  1. Pojemniki cateringowe - jak wybrać?
  2. Opakowania na wynos - jak pakować?

Pojemniki cateringowe - jak wybrać?

Pojemniki cateringowe występują obecnie w bardzo wielu formach. Na początku więc należy ustalić, co i w jaki sposób ma być w nich transportowane. Do nieco innych pojemników cateringowych można zapakować sałatki, przekąski, innego opakowania na wynos wymagają ciepłe zupy, a jeszcze innego dania mięsne na gorąco. Każde z tych dań trzeba zapakować nie tylko w taki sposób, aby się po drodze nic nie wylało lub nie wysypało, ale także w taki, aby po wyjęciu danie wyglądało w miarę atrakcyjnie. Oczywiście nigdy nie zrobi ono tego samego wrażenia, co zaserwowane na świeżo na porcelanie, natomiast nie można do kwestii jego wyglądu podchodzić z lekceważeniem. Pamiętaj, że cały czas chcesz zachęcić klienta do kolejnych zakupów, a także do odwiedzin w samej restauracji. Musi więc być nie tylko smacznie, lecz także estetycznie. Wybór zawsze powinien być podyktowany kwestiami ekonomicznymi, wygodą kuchni i klienta oraz kwestiami estetyki. Różnorodne modele znajdziesz tutaj: https://www.opakowanianawynos.pl/174-pojemniki-cateringowe

Opakowania na wynos - jak pakować?

Opakowania dla gastronomii mają bardzo różne rozwiązania dotyczące zamykania. Niektóre pojemniki (szczególnie te na dania główne) zamyka się na specjalną zakładkę, natomiast nie są one w związku z tym szczególnie szczelne. Doskonałym rozwiązaniem są natomiast opakowania na wynos do samodzielnego zgrzewania, w których danie prezentuje się znacznie lepiej, a ryzyko uszkodzenia pojemnika jest bardzo niewielkie. Trzeba jednak pamiętać, że do tego typu pojemników konieczny jest zakup zgrzewarki, a to koszt co najmniej 2000 złotych. Jest to jednak wydatek, który w przypadku restauracji z dużą ilością ciepłych, bogatych w sosy i płynnych dań z pewnością szybko się zwróci. Do zup i sałatek zostają jeszcze pojemniki w kształcie różnorodnych mis i słoików, które najczęściej zamykane są za pomocą zatrzaskiwanego wieka. Dodatkowo, możesz wybrać także ekologiczne opakowania dla gastronomii, co w obecnych czasach klienci bardzo cenią. Do wyboru są między innymi pojemniki z gotowego do recyklingu plastiku, papieru lub w 100% biodegradowalne (np. te wykonywane z otrębów). Musisz jednak pamiętać, że niektóre z nich mają one nieco ograniczoną odporność na wilgoć.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.