Wiadomości z Mikołowa

Naturalne metody planowania rodziny - co wpływa na płodność kobiet i mężczyzn

  • Dodano: 2021-09-27 15:30

Posiadanie potomstwa to marzenie wielu par. Niestety jest bardzo dużo powodów, które sprawiają, że para nie może doczekać się upragnionego dziecka. Problem niepłodności dotyczy w połowie przypadków kobiet, jak i mężczyzn, dlatego tak ważne jest, aby para, która planuje powiększenie rodziny, wspólnie dbała o zwiększenie płodności, a w razie potrzeby wykonała wspólne badania, które pomogą zdiagnozować problem z niepłodnością.

Zadbaj o zdrowie na talerzu

Najprostszym nawykiem, który pomoże korzystnie wpłynąć na płodność, jest wprowadzenie zdrowych i regularnych posiłków do diety. Zwiększenie ilości warzyw i owoców w diecie oraz ograniczenie ilości spożywanego mięsa korzystnie wpłynie na zdrowie w tym na płodność kobiet i mężczyzn. Ważne są również regularne pełnowartościowe posiłki, które wspierają funkcjonowanie układu hormonalnego, co znacząco ułatwia staranie się o dziecko. Dla dodatkowego wzmocnienia płodności warto również wdrożyć suplementację. Przykładowe suplementy diety na płodność można odnaleźć na stronie wapteka.pl.

Aktywnie we dwoje

Zdrowe odżywianie to nie wszystko. Podczas starania się o dziecko ważne jest również zadbanie o poprawę kondycji fizycznej. Spacery czy regularne treningi wzmocnią organizm i sprawią, że będzie on lepiej dotleniony. Dobrym pomysłem jest zaplanowanie wspólnej aktywności fizycznej, aby para mogła wzajemnie motywować się do zadbania o kondycję i zdrowie. Zbilansowana dieta i regularna aktywność we dwoje pomogą również pozbyć się dodatkowych kilogramów, co korzystnie wpłynie na płodność zarówno kobiety, jak i mężczyzny.

Jak wyznaczyć dni płodne?

Aby zwiększyć szansę na zajście w ciążę, warto zadbać także o dobrą jakość snu. Przemęczenie i duża liczba obowiązków potrafią skutecznie rozregulować cykl menstruacyjny u kobiety, co może nie tylko doprowadzić do nieregularnych miesiączek, a nawet do cykli bezowulacyjnych. Zanim para zdecyduje się na powiększenie rodziny, dobrze jest wyznaczyć dni płodne oraz dzień owulacji, czyli ten, gdy szanse na ciążę są najwyższe. Na pytanie, kiedy dokładnie przypadnie owulacja – wapteka.pl ma odpowiedź, która z pewnością zwiększy szanse na posiadanie potomstwa.

Kilka prostych zmian może sprawić, że na świecie pojawi się wyczekiwany przez rodziców cud. Codzienne nawyki takie jak regularne zdrowe posiłki i aktywność fizyczna pomogą korzystnie wpłynąć na płodność i zwiększą szansę na zajście w ciążę. Równie istotne jest zrozumienie, jak wyznaczyć dni płodne. Wszystko to z pewnością pomoże wielu parom stać się rodzicami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.