Wiadomości z Mikołowa

Mniej popularne ubezpieczenia, o których warto wiedzieć

  • Dodano: 2022-01-19 08:30, aktualizacja: 2022-01-19 08:51

Ubezpieczenie na życie, polisa zdrowotna czy ubezpieczenie mieszkania - tego rodzaju oferty przygotowało niemal każde towarzystwo ubezpieczeniowe. Okazuje się jednak, że rynek ubezpieczeń jest znacznie bardziej bogaty. Możemy na nim znaleźć także mniej popularne propozycje, które jednak okazują się być bardzo przydatne dla niektórych z nas.

OC - nie tylko samochodu

Ubezpieczenie OC większość z nas kojarzy z faktem posiadania samochodu, ewentualnie motocykla. Rzeczywiście, każdy właściciel tego rodzaju pojazdów musi wykupić polisę OC. Niemniej jednak odpowiedzialność cywilną ponoszą nie tylko osoby, które zakupiły auto, ale również przedstawiciele niektórych zawodów, w tym:

  • prawnicy,
  • lekarze, 
  • doradcy podatkowi,
  • właściciele biur rachunkowych,
  • rzecznicy patentowi.

Co więcej, OC mogą wykupić również sportowcy - z polisy zostaną pokryte wydatki związane z leczeniem osoby trzeciej, jeśli dojdzie do (nawet nieumyślnego) wypadku, którego sprawcą jest ubezpieczony.

Ubezpieczenie pojazdu innego niż samochód

Jak się okazuje, ubezpieczyć możemy także inne niż samochód, pojazdy. Wśród nich najczęściej wymienia się rowery, lecz coraz popularniejsze staje się również ubezpieczanie hulajnóg elektrycznych. Ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej - sprawdź na ubezpieczeniaonline.pl może obejmować na przykład jej kradzież czy zniszczenie. Wiele osób decyduje się na tego rodzaju polisę, ponieważ to nie samochód, a właśnie hulajnoga czy rower stanowią główny środek transportu, na przykład w kontekście dojazdu do pracy.

Szeroki pakiet zdrowotny

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne w najprostszej wersji oferuje opiekę lekarzy specjalistów i możliwość wykonywania badań. Niemniej jednak ubezpieczyciele coraz częściej proponują swoim klientom pakiety rozszerzone. W ich ramach mogą zostać pokryte koszty:

  • hospitalizacji w prywatnym szpitalu,
  • pomocy pielęgniarskiej świadczonej w domu,
  • pomocy niani, na przykład w razie choroby dziecka,
  • wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego.

Oczywiście, im szerszą ochronę oferuje ubezpieczyciel, tym wyższą składkę będzie trzeba zapłacić. Czasami jednak warto rozważyć opcję zakupu droższego, lecz kompleksowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Ubezpieczenie nieruchomości (nie tylko) mieszkalnej

O tym, co obejmuje podstawowe ubezpieczenie nieruchomości, można przeczytać na stronie internetowej https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-nieruchomosci/0.html. Tam też można porównać oferty najpopularniejszych towarzystw ubezpieczeniowych. Niemniej jednak ubezpieczyć można także nieruchomość, która użytkowana jest w celu prowadzenia działalności gospodarczej. Z polisy mogą skorzystać osoby, które prowadzą firmę w swoim domu. Co ciekawe, klienci coraz częściej zgłaszają zapotrzebowanie na ubezpieczenie innego rodzaju nieruchomości, na przykład garażu czy budynku służącego do hodowli zwierząt. Czasami chcą oni ubezpieczyć nie cały dom, a konkretne jego składowe - przykładem może być chociażby ubezpieczanie paneli fotowoltaicznych czy pomp ciepła.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.