Wiadomości z Mikołowa

Manekiny krawieckie - podstawy

  • Dodano: 2018-02-14 07:15, aktualizacja: 2018-02-14 07:31

Manekin krawiecki pomimo nieco innej budowy niż manekiny standardowe jest wykorzystywany do podobnych celów. Jego dodatkową funkcją jest stosowanie go w krawiectwie.

Pojęcie „manekin”

Manekin to odzwierciedlenie postaci człowieka. Służy do prezentacji lub projektowania ubrań. Jest on powszechnie znany i wykorzystywany w sklepach stacjonarnych lub pracowniach krawieckich. Ma również swoje zastosowanie w przemyśle lub sztuce. Manekiny występują w różnych formach, postaciach i krojach. Najczęściej wyróżnia się manekiny naturalne, abstrakcyjne lub częściowe. Jest to świetne rozwiązanie na odpowiednią ekspozycje ubrań lub dokładne ich tworzenie. Bez nich nie powstałaby żadna odzież. Jest to nieodłączny element pracy projektanta lub krawca. Ze względu na swoją dużą przydatność manekiny są obszernie tworzone z różnych materiałów w celu ich udoskonalenia. Manekiny są używane w niemalże każdym sklepie stacjonarnym. Jest to idealne rozwiązanie na wyeksponowanie ubrań.

Manekin krawiecki – czemu służy?

Manekin krawiecki to figura imitująca człowieka, która służy projektowaniu odzieży. Najczęściej występują w pracowniach krawieckich. Są niemalże niezbędne przy pracy krawca. Służą dopasowaniu, poprawianiu, układaniu na nich odzieży w celu dokładnego tworzenia ubrań. Dzięki odzwierciedlonej postaci ludzkiej, osoba szyjąca jest w stanie precyzyjniej uszyć określoną odzież, ponieważ w efekcie końcowym jest ona przeznaczona do noszenia przez żywe osoby. Manekiny krawieckie są nieodłącznym, pomocnym elementem w pracy projektantów. Od lat służą doskonałemu tworzeniu projektów odzieżowych. Ze względu na ich funkcjonalność są obszernie zastosowywane w kręgu mody oraz sztuki. Pomysł na odzwierciedlenie postaci człowieka był trafiony w dziesiątkę. Jego postać jest także wykorzystywana słownie w literaturze i insynuuje sztucznego człowieka bez emocji.

Bardzo dobrej jakości manekiny krawieckie – https://my-mannequins.pl/. Sprawdź!

Manekin krawiecki – budowa

Manekin krawiecki przeważnie nie posiada imitacji nóg ani głowy. Najważniejszy w tym przypadku jest funkcjonalny korpus. Odzwierciedlona sylwetka człowieka pozwala dokładniej dopasować na niej odzież. Najczęstszym, bardzo przydatnym atutem manekinów krawieckich są miękkie korpusy, zrobione ze styropianu w które można wbijać szpilki. Jest to bardzo komfortowe zastosowanie, ponieważ nieodłącznym elementem pracy krawca są igły lub szpilki, dzięki którym można w łatwy sposób dopasować lub poprawić ubrania. Producenci manekinów krawieckich doskonale przemyśleli ich budowę. Miała ona za zadanie spełniać wymagania osób szyjących i poprawiać ich sprawność pracy, co w efekcie zostało spełnione. Manekiny krawieckie zaprojektowano w oparciu o potrzeby ich użytkowników.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.