Wiadomości z Mikołowa

Kwas hialuronowy - cudotwórca dla cery dojrzałej

  • Dodano: 2020-11-12 12:00

Nie tylko skutecznie nawilża skórę, ale również potrafi niwelować zmarszczki – kwas hialuronowy jest substancją, która posiada wszechstronne zastosowanie w kosmetologii i w medycynie estetycznej. Warto poznać go bliżej, ponieważ daje doskonałe efekty zwłaszcza w przypadku cery dojrzałej.

Co to jest kwas hialuronowy?

Pod pojęciem jak kwas hialuronowy znajduje się rodzaj substancji występującej naturalnie w ciele człowieka oraz innych organizmów żywych. To polisacharyd, czyli wielocukier, który wchodzi w skład różnych tkanek i płynów ustrojowych. W głównej mierze kwas hialuronowy znajduje się w skórze – ma on wtedy postać hialuronianu sodu. Odpowiada on za właściwy poziom nawilżenia skóry, jej sprężystość, jędrność, napięcie. Z wiekiem ilość tego związku w skórze maleje, dlatego też dochodzi wtedy do pojawienia się oznak starzenia. Zastosowanie kwasu hialuronowego dostarczonego do skóry z zewnątrz daje bardzo dobre efekty. Właśnie dlatego kwas hialuronowy jest obecnie tak popularnym składnikiem wielu kosmetyków, ale również używany jest on do zabiegach jak medycyna estetyczna, Chorzów to tylko jedno z miast, gdzie można z nich korzystać.

 

Kwas hialuronowy w kosmetykach

Dzisiaj kwas hialuronowy jest chętnie dodawany do kosmetyków oraz jest używany podczas zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Powoduje on poprawę poziomu nawilżenia skóry, a także ma działanie anti-aging, czyli zapobiega pojawianiu się oznak starzenia, a także zmniejsza ich widoczność. Najczęściej kwas hialuronowy jest dodatkiem do kremów, serum, toników, ale można kupić to także w formie czystej – ma wtedy postać żelu. Można używać go między innymi z olejami do pielęgnacji twarzy.

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Osobom chcącym skorzystać z zabiegów wykorzystujących kwas hialuronowy Mikołów może zaproponować pełną gamę procedur. Świetnie nadają się do pielęgnacji cery dojrzałej, na której widać oznaki starzenia, ale można także korzystać z nich profilaktycznie przy cerze młodszej.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej:

  • usuwanie zmarszczek

  • mezoterapia igłowa

  • wolumetria twarzy – przywrócenie owalu twarzy

  • powiększanie i modelowanie ust

  • modelowanie podbródka

  • modelowanie piersi

Powyższe zabiegi polegają na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w tkanki – to zabieg bezpieczny, szybki, który nie wymaga specjalnych przygotowań, a także rekonwalescencji. Efekt wypełnienia tkanek jest widoczny nawet do około 12 miesięcy. Z dostępnymi ofertami zabiegów wykorzystujących kwas hialuronowy można zapoznać się online.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.