Wiadomości z Mikołowa

Jakie kosmetyki do pielęgnacji twarzy są skuteczne? Jakie wybierać? Sprawdź!

  • Dodano: 2023-01-18 14:15, aktualizacja: 2023-01-19 14:03

Odpowiednio dobrana pielęgnacja twarzy powinna obejmować kilka kluczowych etapów. Ważna jest nie tylko ich kolejność, ale również prawidłowy dobór preparatów. Naturalne kosmetyki do twarzy to doskonały wybór, który pomoże Ci zadbać o piękną i świetlistą cerę.

Czym i jak dokładnie oczyszczać twarz?

Nasza cera narażona jest każdego dnia na zanieczyszczenia. Składają się na nie zarówno kurz i brud, jak i produkty do makijażu oraz naturalne sebum wydzielane przez skórę. To ostatnie produkowane jest nie tylko w dzień, ale również w nocy, dlatego oczyszczające kosmetyki do twarzy powinny stać się naszym kompanem podczas wieczornej pielęgnacji oraz rano – tuż po przebudzeniu. Dzięki odżywczej emulsji do demakijażu lub płynom micelarnym oczyścisz cerę. W kolejnym kroku warto umyć ją specjalnym żelem, pianką lub płynem oczyszczającym.

Innymi ważnymi kosmetykami są peelingi enzymatyczne lub zawierające drobinki ścierne. Pomagają one usunąć zanieczyszczenia oraz martwy naskórek, dzięki czemu cera wygląda promiennie, zdrowo i łatwiej przyjmuje składniki odżywcze zawarte w kremach pielęgnacyjnych. Peeling warto wykonywać minimum 2-3 razy w tygodniu.

Jak przywrócić właściwe pH skóry twarzy?

Tonizowanie to kolejny etap pielęgnacji, którego nie należy pomijać. Po dokładnym oczyszczeniu i umyciu skóry należy przetrzeć ją wacikiem zwilżonym specjalistycznym tonikiem. Jego zadaniem jest przywrócenie prawidłowego poziomu pH skóry.

Skuteczne nawilżenie twarzy to podstawa pielęgnacji

Nawilżanie to jeden z najtrudniejszych elementów codziennej pielęgnacji skóry. Dostępne w sprzedaży kosmetyki do pielęgnacji twarzy różnią się pod względem przeznaczenia, pory stosowania oraz rodzaju skóry, dla jakiej są dedykowane. Doskonałej jakości kosmetyki znajdziesz na organique.pl. Preparaty te przeznaczone są do zróżnicowanych potrzeb skóry. Coś dla siebie znajdą tutaj posiadacze cery:

  • normalnej,
  • suchej,
  • mieszanej,
  • tłustej,
  • naczyniowej,
  • trądzikowej.

Przed zastosowaniem kremu dopasowanego do konkretnych potrzeb skóry, warto sięgnąć po odżywcze serum. Jego zadaniem jest dostarczenie cennych składników dla skóry, a jednocześnie przygotowanie jej do aplikacji kremu. Dobrej jakości serum ma przyjemną, płynną konsystencję, łatwo się rozprowadza i nie pozostawia na skórze niekomfortowej, lepkiej powłoki.

Pamiętaj, aby krem na dzień lub na noc do twarzy zawsze nakładać na suchą i oczyszczoną skórę. Wiele kobiet zapomina, że tuż po przebudzeniu również konieczne jest oczyszczanie, aby pozbyć się pozostałości kosmetyków z wieczornej pielęgnacji, nadmiaru sebum oraz kurzu. Krem należy nakładać poprzez delikatne wklepywanie. Warto także zadbać o masaż twarzy, który sprzyja zachowaniu młodej i promiennej cery.

Jak zabezpieczyć skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi?

Każdego dnia nasza skóra narażona jest na zmienne warunki atmosferyczne oraz promieniowanie słoneczne, które sprzyja starzeniu się i przesuszaniu cery. Podczas doboru kremu do codziennej pielęgnacji warto więc sięgać po produkty, które zostały wzbogacone o filtr ochronny SPF. Codzienne stosowanie produktów tego typu sprzyja zachowaniu młodej skóry i pozwala opóźnić proces powstawania zmarszczek. Kremy z filtrem powinien stosować każdy – niezależnie od wieku, kondycji skóry, wykonywanej pracy czy aktywności. Warto pamiętać, że promienie słoneczne przenikają także do pomieszczeń, dlatego nawet w domu lub pracy skóra powinna być odpowiednio zabezpieczona.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.