Wiadomości z Mikołowa

Jak wybrać wkładki na haluksy i ostrogi piętowe?

  • Dodano: 2018-03-13 14:30

Nie ma czegoś takiego jak wkładki na halluksy, czy ostrogi piętowe. Stopy trzeba widzieć jako całość. Gdy wada znajduje się w samej stopie, to będzie pociągała za sobą następne nieprawidłowości.

Wkładki na haluksy

Niestety. Tylko kompleksowe działanie, pozwoli Ci pozbyć się bólu stóp. W tym artykule dowiesz się, jakie są najlepsze dostępne wkładki i inne rozwiązania, które pomagają na takie problemy ze stopami, jak : haluksy, pieczenie, ostrogi piętowe oraz płaskostopie.

Haluksy niezaprzeczalnie wiążą się z płaskostopiem poprzecznym. Podstawowa wkładka na haluksy powinna składać się z peloty, czyli takiej górki we właściwym miejscu. Zadaniem najpopularniejszej wkładki jest podpieranie sklepienia poprzecznego. Wkładki te mają małą grubość, więc można je włożyć do wszystkich butów. Jednak gdy masz również koślawe pięty oraz obniżone sklepienie podłużne, to powinieneś zastosować wkładkę, która podeprze łuk podłużny oraz ustabilizuje pięty. Stopa, w której zostanie zmienione ułożenie pięty oraz śródstopia inaczej będzie obciążona w przodostopiu.

Dodatkowe urządzenia na haluksy

Na haluksy można również stosować dodatkowe akcesoria. Dzięki nim zapobiegniemy nakładaniu się palców na siebie. Wspomożemy również prostowanie koślawego palucha. Mogą to być żelowe ortezy typu kliny oraz przekładki, aparaty typu Marcin, czyli szyna Thomsena, taśmy owijane w koło stopy, które utrzymują palucha we właściwym położeniu i skarpety separatory. Wkładki na haluksy i ostrogi piętowe to nie łatwy zakup. Dobrze jest przed zakupem przymierzyć żelowe kliny bezpośrednio na stopach, bo trzeba je dopasować do geometrii stopy, jej potrzeb oraz zaawansowania zmian. Klin nie może być zbyt duży, bo gdy wsadzi się go między jeden palec i drugi palec, mogą wykoślawić palce trzeci i czwarty. Co więcej, każdy człowiek w innym stopniu akceptuje obce ciała w obrębie stopy. Czasami od razu po założeniu konkretnej ortezy, czujesz, że po prostu jest ona dla Ciebie bardzo niewygodna. Trzeba szukać jakiegoś innego rozwiązania. To prawda, że czasami może być ono droższe, ale wygoda tak naprawdę jest najważniejsza. Masz do wyboru naprawdę bardzo wiele modeli, więc na pewno dopasujesz coś odpowiedniego dla siebie.

Wkładki na ostrogi piętowe

Tu masz do wyboru przede wszystkim podpiętki różnego rodzaju. Gdy umiesz zlokalizować  dokładnie ból na pięcie, to możesz kupić podpiętki z otworem. Musi być ona tak dobrana, aby obszar bólu znajdował się właśnie w tym otworze. Wtedy bolące miejsce jest zawieszone w powietrzu, co eliminuje problem bolącego miejsca pięty oraz bólu. Musisz jednak być bardzo ostrożny, ponieważ, gdy obszar bólu będzie na granicy otworu, to nie uzyskasz zamierzonego wcześniej efektu. Bardzo dobrze są podpiętki żelowe, które chociaż mają wyższą cenę, to bardzo poprawiają komfort chodzenia.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Kari

    Osobiście boję się operacji i jak narazie idealnie zwalczać ból pomagają mi wkładki footwave hallux no i oczywiście nie ma jak wygodne szersze buty, które nie uciskają

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.