Wiadomości z Mikołowa

Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania i zyskać najlepszą ochronę?

  • Dodano: 2023-11-20 11:45

Bez żadnego wysiłku można obecnie znaleźć atrakcyjne ubezpieczenie mieszkania, które zapewni niezbędną ochronę nie tylko domownikom, ale również zabezpieczy zgromadzony przez nich majątek. Pomimo tego wiele osób całkowicie rezygnuje z takiej ochrony lub nie zwraca uwagi na to, jakie warunki oferuje wybrany przez nich wariant. To natomiast może okazać się dużym problemem, jeżeli dojdzie do włamania, zalania lub innych nieprzewidzianych zdarzeń.

  1. Czy każdy powinien wykupić ubezpieczenie mieszkania?
  2. Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie mieszkania online?
  3. Czym różni się ubezpieczenie domu?
  4. Od czego zależy cena ubezpieczenia mieszkania?
  5. Największy wybór ofert w atrakcyjnych cenach 

Zamiast więc popełniać tego typu błędy, warto wybrać porządne ubezpieczenie mieszkania, szczególnie że ceny takiej ochrony są na bardzo przystępnych poziomach. Dodając do tego fakt, że można wybrać i opłacić ubezpieczenie mieszkania online, wystarczy tak naprawdę poświęcić zaledwie kilka - kilkanaście minut na rok, aby załatwić wszystkie formalności i atrakcyjne ubezpieczenie nieruchomości. Jeżeli nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej oferty lub wciąż zastanawiasz się, czy w ogóle warto płacić za ubezpieczenie domu, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Czy każdy powinien wykupić ubezpieczenie mieszkania?

W Polsce ubezpieczenie domowe nie jest wymagane przepisami. Ubezpieczenie nieruchomości pozwala jednak uzyskać nieco lepsze warunki podczas zaciągania kredytu hipotecznego, dlatego wielu Polaków szuka wówczas najtańszej ochrony, aby tylko wypełnić warunek narzucony przez bank. Eksperci nie mają jednak wątpliwości, że wykupienie ubezpieczenia mieszkania jest w interesie każdego właściciela mieszkania lub domu. Taka ochrona pozwala zminimalizować negatywne skutki przykrych zdarzeń losowych, do których można zaliczyć między innymi wandalizm, kradzież lub pożar. Suma ubezpieczenia powinna być na tyle wysoka, aby w razie utraty cennych rzeczy można było je odkupić lub przeprowadzić niezbędny remont.

Istotnym argumentem przemawiającym za tym, aby jak najszybciej ubezpieczyć mieszkanie z uwzględnieniem ruchomości domowych, jest to, że przekłada się to na poczucie bezpieczeństwa, co zwiększa komfort domowników. 

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie mieszkania online?

Zarówno ubezpieczenie ruchomości domowych, jak i standardowy zakres ubezpieczenia od zalania mieszkania i innych tego typu rzeczy najlepiej wybierać przez internet. Pozwala to zaoszczędzić czas oraz pieniądze, ponieważ klient może na spokojnie porównać aktualne oferty, a jednocześnie nie musi nigdzie dojeżdżać, aby dowiedzieć się, co dokładnie obejmuje ubezpieczenie mieszkania. Nic więc dziwnego, że z każdym rokiem rośnie liczba ubezpieczeń sprzedawanych online, co dotyczy również ochrony w życiu prywatnym oraz ubezpieczeń motoryzacyjnych.

Czym różni się ubezpieczenie domu?

Wykupione ubezpieczenie nieruchomości w postaci domu wyróżnia się szerokim zakresem ryzyk, które obejmują nie tylko ochronę budynku, ale również otaczającej go posesji i tego, co się na niej znajduje. Do tego dochodzi wyższa wartość ubezpieczenia, co wynika z faktu, że domy są zazwyczaj więcej warte niż mieszkania. Trzeba jednak pamiętać, że podczas ubezpieczania domu wolnostojącego może zaistnieć konieczność zastosowania dodatkowych środków bezpieczeństwa, aby spełnić wymogi firmy ubezpieczeniowej. Przykładem takich środków mogą być porządne drzwi antywłamaniowe lub alarmy. 

Od czego zależy cena ubezpieczenia mieszkania?

Firmy ubezpieczeniowe mają zazwyczaj w ofercie wiele różnych rodzajów ubezpieczeń, a dodatkowo ich cena może zależeć od tego, z jakich dodatkowych usług skorzysta klient. Trudno więc określić dokładną cenę tego, ile w praktyce kosztuje ubezpieczenie mieszkania. Można jednak przyjąć, że najtańsze oferty dostępne są w cenach zaczynających się już od 100 złotych, przy czym trzeba mieć świadomość, że takie ubezpieczenie domu i mieszkania będzie miało dość ograniczony zakres ochrony. Z tego powodu klienci powinni zawsze znaleźć czas na to, aby zapoznać się z warunkami umowy przed jej podpisaniem. Szczegółowe informacje dostępne są w OWU (ogólnych warunkach ubezpieczenia) i każda firma musi przedstawić je klientowi zainteresowanemu ofertą.

Wpływ na cenę ubezpieczenia ma między innymi aktualna wartość nieruchomości, jej lokalizacja, ewentualna obecność zabezpieczeń antywłamaniowych oraz wspomniany zakres ochrony wybrany przez klienta. Tańsze ubezpieczenia nieruchomości mogą na przykład nie obejmować wyposażenia, natomiast lepsze oferty zapewnią ochronę również w życiu prywatnym. 

Największy wybór ofert w atrakcyjnych cenach 

Niezależnie od tego, czy chcesz jedynie wypełnić wymogi stawiane przez bank w związku z zaciąganym kredytem hipotecznym, czy zyskać naprawdę kompleksową ochronę, ubezpieczenie mieszkaniowe możesz znaleźć na stronie http://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/. Można tu błyskawicznie porównać najlepsze oferty ubezpieczeń mieszkań, domów i inwestycji budowlanych, a jeżeli uda się znaleźć odpowiednie warunki, to można od razu przejść do załatwienia wszystkich niezbędnych formalności przez internet.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.