Wiadomości z Mikołowa

Jak wybrać swojego dentystę?

  • Dodano: 2020-06-29 08:15, aktualizacja: 2020-06-30 19:35

Chcąc zadbać właściwie o zęby, warto wybrać swojego dentystę. Wielu pacjentów trafia do profesjonalnych i wartych zaufania lekarzy, jednak część osób ma przykre doświadczenia. Stąd też warto poznać opinie innych o stomatologu, jego pracy, zakresie usług oraz sprzęcie, jakim dysponuje. Czym się kierować przy wyborze swojego dentysty? Na co zwrócić uwagę?

Sprawdź opinie innych pacjentów

Chcąc znaleźć dobrego dentystę, warto poznać opinię innych pacjentów. Można to zrobić w różnoraki sposób - sprawdzając komentarze w Internecie, ale też podpytać rodzinę i znajomych. W ten prosty sposób można stworzyć listę gabinetów wartych uwagi, które po późniejszej weryfikacji pozwolą wyłonić najlepszy punkt. Może się oczywiście zdarzyć, że opinie osób się pokryją i dość szybko uda się wyłonić godnego polecenia stomatologa.

W przypadku opinii w Internecie należy pamiętać, że nie dają one 100% pewności, że są prawdziwe. Zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze mogą być przekłamane.

Odwiedź gabinet

Znając nazwy gabinetów możesz zajrzeć na ich stronę internetową, ale też do ich wnętrza. Pamiętaj, że masz prawo zadzwonić, zadać wszystkie nurtujące Cię pytania, ale też odwiedzić gabinet i zobaczyć, jak wszystko wygląda na żywo. O podejściu personelu wiele powie już sam sposób traktowania potencjalnego pacjenta. Podczas wizyty warto również sprawdzić np. termin oczekiwania na wizytę. Do specjalistów cieszących się ogromną popularnością często trzeba czekać kilka tygodni.

Na tym etapie warto również poznać oferowane metody leczenia, kompetencje lekarza, ale też stosowane środki stomatologiczne. Dla wielu pacjentów znaczenie ma też atmosfera i wystrój wnętrza. Delikatne kolory, przyjazne elementy dekoracyjne czy relaksująca muzyka pozwalają wyeliminować stres pojawiający się zwykle podczas czekania na wizytę.

Sprawdź zakres usług

Chcąc kompleksowo zadbać o zdrowie zębów warto wybrać miejsce, które pozwoli wykonać niezbędne zabiegi w jednym gabinecie. Wiele placówek oferuje nie tylko usługi stomatologii zachowawczej, ale też pomoc chirurga, ortodonty, protetyka czy zapewnia możliwość wykonania zdjęć obrazowych zębów.

Wybierając dentystę leczącego wszystkie dolegliwości, musisz pamiętać, że nikt nie może być specjalistą w każdej dziedzinie.

Zwróć uwagę na podejście

Wizyta u dentysty to dla wielu niezwykle stresujące wydarzenie. Stąd też wybierając lekarza, warto zwrócić uwagę na jego podejście do pacjenta. Zaufanie budzą zdecydowanie ci, którzy przeprowadzają dokładny wywiad i sprawdzają historię medyczną, ale też nawiązują dobry kontakt. Dobrze, jeśli lekarz chętnie odpowiada na pytania, wyjaśnia przebieg leczenia czy też indywidualnie dobiera metody pozwalające skutecznie pozbyć się problemu. Idealnie, jeśli proponując metody, będzie przedstawiał dwie, dając pacjentowi wybór, chociażby pod względem koniecznych do poniesienia kosztów.

Ważne jest także podejście i możliwość skorzystania z usług w godzinie dopasowanej do możliwości pacjenta tj. w porze popołudniowej czy też w weekendy.

Sprawdź >> Stomatolog w Katowicach - FreshMED

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.