Wiadomości z Mikołowa

Jak uzyskać zwolnienie online?

  • Dodano: 2022-12-19 12:30

Otrzymanie zwolnienia lekarskiego w formie online to bardzo wygodne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Nic dziwnego, pozwala bez wychodzenia z domu skonsultować się z lekarzem.

Dodatkowym atutem jest zwolnienie lekarskie, które obowiązuje od dnia wystawienia, nawet podczas pracy online. Otrzymasz także wypis leków na receptę, która dostępna będzie w systemie aptecznym po podaniu kodu oraz numeru pesel pacjenta. Dla wielu osób zwolnienie lekarskie online to ogromne ułatwienie. Oczywiście, aby otrzymać taką dyspozycję od lekarza, należy zgłosić się do swojej placówki medycznej. Z reguły wybiera się ją góra dwa razy do roku i najlepiej postawić na najbliższy naszemu domu punkt. Czasem dla dokładnego zbadania stanu zdrowia pacjenta wymagana będzie dodatkowa konsultacja, dlatego warto wybrać miejsce, które nie będzie zbytnio oddalone od naszego mieszkania. Na zwolnieniu lekarskim podana jest przyczyna, objawy choroby oraz przewidywany czas leczenia. Natomiast recepta online trafia bezpośrednio do pacjenta. Zwolnienie online to jedna z najchętniej wykorzystywanych, nowoczesnych form kontaktu między lekarzem a pacjentem. 

Zalety zwolnienia lekarskiego

Zwolnienie ZUS honorowane jest przez każdą firmę, zatem nie musisz się obawiać, że Twój pracodawca nie przyjmie go. Jest ono bowiem przesyłane bezpośrednio do miejsca pracy. Ma ono zatem błyskawiczną informację o stanie zdrowia pracownika oraz o tym, czy pojawi się w pracy kolejnego dnia. Jeśli zastanawiasz się, czy zwolnienie online jest legalne, to odpowiedź jest oczywiście twierdząca. Jest to sprawnie działający system, z którego może skorzystać każdy pacjent, nawet ten, który leczy się psychiatrycznie. W celu uzyskania zwolnienia lekarskiego wystarczy jedynie zgłosić się do swojego lekarza i przedstawić objawy choroby. Zwolnienia lekarskie wystawia się po odbyciu krótkiego wywiadu, który ma na celu sprawdzenie, czy objawy wymagają dalszej diagnostyki. Lekarz online wystawi zatem receptę i pomoże Ci wyleczyć się z mniejszych i większych dolegliwości. 

Zwolnienie lekarskie - czy można uzyskać świadczenie chorobowe?

Konsultacja lekarska online uprawnia Cię do otrzymania wszelkich świadczeń wynikających z choroby. W końcu to zły stan zdrowia pacjenta nie pozwala mu pracować na pełnych obrotach. Do świadczenia obowiązków zawodowych często trzeba pojawić się w miejscu pracy. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości z przyczyn zdrowotnych, pracodawca jest zobowiązany, aby na podstawie umowy zlecenie czy o pracę wypłacić część środków, dokładnie 80% za dni uwzględnione w zwolnieniu. Ogromnym ułatwienie dla wszystkich jest dokumentacja zdrowotna w formie elektronicznej, dzięki temu, ani pracownik nie musi pojawić się w miejscu pracy, ani pracodawca nie musi na nie czekać. Warto wspomnieć, że aby wystawić zwolnienie lekarskie faktycznie trzeba mieć podstawy, dzięki temu cała procedura jest wiarygodna. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.