Wiadomości z Mikołowa

Jak spalić nadmierne kalorie po świętach?

  • Dodano: 2022-04-13 13:00, aktualizacja: 2022-04-14 12:31

Święta wielkanocne to czas, kiedy nie sposób oprzeć się pokusie skosztowania pyszności znajdujących się na świątecznym stole. Nawet osoby na diecie odchudzającej w czasie świąt sobie folgują. Niektóre ze smakołyków jemy jeszcze po świętach. Większość z nas spędza święta przy stole, przy którym siedzi przez wiele godzin. Przejedzenie i brak ruchu nie wpływa korzystnie na naszą sylwetkę.

Po świętach czujemy się ociężali. Ale jeśli jak najszybciej wrócimy do normalnego, zdrowego trybu życia, mamy szansę szybko spalić nadmiar kalorii nagromadzonych w czasie świąt. 

Najprostszym sposobem na spalenie zbędnych kalorii jest połączenie diety i aktywności fizycznej. 

Aktywność fizyczna

Po świątecznym przejedzeniu trzeba się rozruszać. Nie chodzi tu o mordercze treningi. Warto połączyć różne formy aktywności fizycznej. 

Bardzo dobre efekty przyniosą ćwiczenia, podczas których wykorzystamy obciążenie np. ze sklepu marbo-sport.pl. Kalorie spalane są nie tylko podczas wykonywania ćwiczeń, ale również przez długi czas po ich zakończeniu. 

Starajmy się korzystać z aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Z pewnością dobrze zrobi nam długi spacer. Mamy wiosnę, przyroda budzi się do życia, śpiewają wiosenne ptaki, spacer po parku lub po lesie przyniesie dużo korzyści zarówno dla zdrowia, jak i urody. Spalimy trochę kalorii, dotlenimy organizm, spacer zdecydowanie poprawi nasze samopoczucie i doda energii. Zapewni lepszy sen. 

Jeżeli zależy nam na spaleniu większej ilości kalorii, spacer można zamienić na szybki marsz. Jednym ze skutecznych sposobów spalenia świątecznych kalorii jest bieg. Do marszu lub do biegu można dołączyć dodatkowe ćwiczenia np. przysiady, wykroki, skłony, skręty tułowia.

Dobre efekty przyniesie też jazda na rowerze. Podczas godziny biegania lub jazdy na rowerze można spalić około 500 kalorii. 

Dieta

Aby spalić nadmiar kalorii po świętach nie trzeba przechodzić na specjalną dietę odchudzającą. Wystarczy wprowadzić kilka zmian w sposobie odżywiania. 

Po świętach warto wrócić do spożywania kilku niewielkich posiłków dziennie w stałych odstępach czasu. Przy regularnym jedzeniu metabolizm przyspiesza. Starajmy się spożywać posiłki lekkostrawne i niskokaloryczne, ale bogate w witaminy i minerały. 

Nie wolno zapominać o regularnym piciu wody. Warto sięgnąć też po zieloną herbatę, która hamuje apetyt i oczyszcza organizm. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.