Wiadomości z Mikołowa

Jak porównasz, możesz zaoszczędzić

  • Dodano: 2017-07-25 09:30

Polisa OC to dla Ciebie zbędny wydatek, który musisz ponieść bez względu na okoliczności? Cóż, nie da się ukryć, że właśnie w taki sposób obowiązkowe ubezpieczenie traktuje duża część kierowców. Dlatego każda oszczędność przy jego zakupie okazuje się na wagę złota. Jak ją uzyskać? Najlepszym sposobem jest porównanie ofert dostępnych na rynku.

Dlaczego porównywać
Żeby sobie uświadomić, dlaczego porównanie ofert przed wykupieniem polisy OC jest tak istotne, należy najpierw zrozumieć, jak działa to ubezpieczenie. Otóż jego warunków nie określają towarzystwa, lecz sztywne przepisy zapisane w Ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych z dnia 22 maja 2003 r. Ściślej rzecz ujmując, firmy ubezpieczeniowe nie mają prawa do zmiany zakresu OC, w związku z czym jest on zawsze taki sam niezależnie od oferty.

Efektem ustawowej regulacji warunków OC jest więc to, że w każdym towarzystwie działa ono w identyczny sposób. Bez względu na to, gdzie i w jakiej cenie wykupisz obowiązkową polisę, zawsze otrzymasz jednakowy produkt. Łatwo wobec tego dojść do wniosku, że jedynym kryterium, które warto uwzględniać przy zakupie OC, jest wysokość składki – im niższa, tym atrakcyjniejsza oferta. Tylko w jaki sposób pośród dziesiątek ofert znaleźć tę najtańszą? Na szczęście nie jest to tak trudne, jak pozornie mogłoby się wydawać.

Jak porównywać
Zasadniczo istnieją dwa sposoby szybkiego porównywania ofert na ubezpieczenie OC – u agenta lub przez Internet. Tradycyjna wizyta w biurze agenta ubezpieczeniowego jest preferowana przede wszystkich przez starszych kierowców, którzy doceniają możliwość uzyskania porady i przed podpisaniem umowy wolą skonsultować się ze specjalistą. Nie warto jednak ograniczać się do jednego agenta – żeby poszerzyć spektrum poszukiwań i mieć pewność znalezienie najtańszej oferty, najlepiej wykonać kalkulacje w kilku biurach, tak aby wybrać najtańszą polisę z jak największej liczby propozycji.

Drugi, coraz popularniejszy sposób porównywania ofert bazuje na Internecie. Chcąc w dosłownie kilka minut znaleźć najtańszą i dopasowaną do indywidualnych kryteriów polisę spośród kilkudziesięciu propozycji, należy skorzystać ze specjalnych porównywarek, jak np. kalkulator OC - najtaniejuagenta.pl. Jak one działają?

Pierwszy krok to uzupełnienie formularza, w którym podaje się informacje dotyczące właściciela lub właścicieli oraz ewentualnych innych użytkowników pojazdu, a także dane na temat samego pojazdu. Na ich bazie porównywarka wyświetla listę ofert posortowanych od najtańszej do najdroższej, które można zakupić bezpośrednio na stronie wybranego towarzystwa. W ten sposób znalezienie najkorzystniejszego OC staje się naprawdę łatwe i szybkie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.