Wiadomości z Mikołowa

Drewniaki - tradycyjny sposób na zdrowe stopy

  • Dodano: 2020-05-22 12:45, aktualizacja: 2022-11-05 12:29

Nie da się ukryć, że tradycyjne sposoby dbania o zdrowie często są najlepsze. Zwykle są proste do zastosowania i tańsze, niż współczesne rozwiązania. Podobnie jest z butami – znane od lat wzory wracają do łask. Dotyczy to także drewniaków, które od kilku lat znów można zobaczyć nie tylko w szpitalach, ale także na ulicach.

Jakie właściwości mają drewniaki?

Podobnie jak mnóstwo innych ubrań, drewniaki mają długą historię, choć przez kilkaset lat zmieniały się sposoby ich wytwarzania. Obecnie najpopularniejsze są drewniaki ze skórzanym wierzchem, zwane także chodakami. Zwykle mają podwyższoną piętę, a często także gumową warstwę, tłumiącą hałas i wstrząsy.

Drewniaki wbrew pozorom są dość lekkie, ponieważ wykorzystywane do ich produkcji drewno to najczęściej lipa lub olcha. Te gatunki drewna mają też właściwości antybakteryjne, więc drewniaki ułatwiają dbanie zarówno o właściwą postawę, jak i higienę.

Drewniaki znów są modne!

Zmiany w świecie mody są tak dynamiczne, że trudno za nimi nadążyć. Od kilku lat trwa jednak powrót do butów niedawno uznawanych za brzydkie, ale za to niesamowicie wygodne. Gruba podeszwa stała się więc wyznacznikiem dobrego stylu, a przy tym zapewnia komfort. Drewniaki szczególnie chętnie są wykorzystywane jako element letnich, kobiecych stylizacji, szczególnie do sukienek.

Drewniaki w roli kapci? Jak najbardziej!

Wiele osób decyduje się na zakup drewniaków jako obuwia do pracy lub chodzenia po domu i ogrodzie. Już za kilkadziesiąt złotych można je kupić np. tu: https://pantofelek-sklep.pl/pl/drewniaki. Szczególnie chętnie noszą je w pracy lekarze, pielęgniarki i pracownicy gastronomii, ale także opiekunowie w żłobkach czy personel sprzątający. Należy jednak pamiętać, że klasyczne drewniaki bardzo hałasują – warto więc decydować się na uwspółcześnione modele podklejone gumą. Taka amortyzacja jest też zdrowsza dla stawów i kręgosłupa. Poza klasycznymi drewniakami popularne są też buty w innych krojach z drewnianą wkładką – mogą to być zarówno solidne koturny, jak i delikatne sandałki.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.