Wiadomości z Mikołowa

Dobrze dobrana kołdra - czyli na co zwrócić uwagę wybierając kołdrę?

  • Dodano: 2023-03-03 21:00

Jest wiele czynników, które wpływają na zdrowy i spokojny sen. Jednym z nich jest właśnie kołdra. Odpowiednio dobrana, zapewni idealny komfort termiczny i zagwarantuje efektywny wypoczynek przez całą noc. Sprawdźmy więc, na co należy zwrócić uwagę kupując nową kołdrę i dowiedzmy się, czym warto się kierować przy jej wyborze. 

Wypełnienie - kołdry puchowe czy syntetyczne?

Wypełnienie kołdry ma bardzo duże znaczenie. I to z naprawdę wielu powodów. Komfort cieplny jest tylko jednym z nich. Prócz tego, to co wypełnia kołdrę może być również ważne ze względu na alergię, a także lekkość i wytrzymałość kołdry. 

Jeszcze do niedawna największą popularnością cieszyły się kołdry wypełnione pierzem oraz puchowe. Ich dużą zaletą jest niezwykła lekkość. Kołdra puchowa jest bardzo przyjemna i miękka, dzięki czemu naprawdę miło się pod nią śpi. Ma jednak jedną wadę - może powodować alergie. Dla osób z takimi właśnie skłonnościami znacznie lepsze będą modele z wypełnieniem syntetycznym. Są to tak zwane kołdry antyalergiczne, które nie powodują ryzyka wystąpienia takich objawów. Jednak przy ich wyborze warto zwrócić szczególną uwagę na jakość danego tworzywa. 

Klasa cieplna kołdry 

Kołdry oznaczane są przeważnie klasą cieplną. Najczęściej jest to tak zwana sezonowa skala, która określa, na jaką porę roku przeznaczona jest kołdra. W związku z tym, że w Polsce są cztery pory roku, bez wątpienia warto zwrócić uwagę na klasę cieplną, przy wyborze kołdry. To pozwoli zapewnić maksymalny komfort termiczny, zarówno w upalne miesiące letnie, jak i mroźnej zimy. 

Jeśli chodzi o klasę cieplną, kołdry dzieli się przede wszystkim na 3 główne grupy: 

  • kołdry letnie
  • kołdry zimowe
  • kołdry całoroczne.

Kołdra letnia, jak łatwo się domyślić, jest dość cienka, dzięki czemu idealnie sprawdza się, gdy noce są naprawdę gorące. To także świetny wybór dla osób, które preferują nieco chłodniejsze okrycie. Nad zakupem kołdry zimowej powinien pomyśleć zaś każdy, kto w nocy marznie i nie wyobraża sobie spać bez grubej piżamy. Jeśli nie chcemy jednak kupować dwóch kołder, całoroczna będzie najlepszą opcją. Kupując ją, należy kierować się przede wszystkim indywidualnymi preferencjami. 

Rozmiar kołdry 

Kołdra powinna mieć też odpowiednie wymiary. Z praktycznego punktu widzenia jest to właściwie najważniejsza kwestia, jaką należy wziąć pod uwagę podczas zakupów. Rozmiar kołdry należy dopasować przede wszystkim do preferencji użytkownika lub użytkowników. Jest to także kluczowe ze względu na dobór pościeli. Na www.lozkoholicy.pl znajdziemy bardzo duży wybór kołder w wielu różnych rozmiarach. Każdy wybierze tu idealną dla siebie!

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.