Wiadomości z Mikołowa

Dlaczego warto zainwestować w termomodernizację budynków i fotowoltaikę     

  • Dodano: 2023-06-22 09:00

Jeśli aktualnie budujesz dom jednorodzinny bądź jesteś w trakcie termomodernizacji, zainwestuj w fotowoltaikę. Instalacja systemów fotowoltaicznych może początkowo być dla nas dużym wydatkiem, jednak z czasem ta inwestycja zwróci nam się w postaci prądu na własny użytek i oszczędności.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę
  • gdzie szukać firmy montującej systemy fotowoltaiczne

Fotowoltaika to przyszłość, dlatego warto dowiedzieć się o niej więcej. Jak wiadomo coraz więcej domów jednorodzinnych inwestuje w fotowoltaikę. Wiadomo, że jest to spory wydatek choć można zdobyć dla niego odpowiednie dofinansowanie. Warto jednak się tym tematem zainteresować, ponieważ to rozwiązanie proekologiczne i prośrodowiskowe, a jednocześnie pozwalające na zachowanie funduszy i w perspektywie wielu lat oszczędności naszych pieniędzy.

Podstawowe informacje na temat instalacji fotowoltaicznej

Fotowoltaika, mówiąc ogólnie, to dziedzina nauki i techniki zajmująca się wytwarzaniem prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego przy pomocy ogniw fotowoltaicznych.

Ogniwa fotowoltaiczne (PV) to elementy bezpośrednio konwertujące promieniowanie słoneczne na prąd elektryczny. Panele fotowoltaiczne przekształcają promieniowanie słoneczne na prąd stały, a następnie inwerter zamienia go na prąd przemienny — taki jak w gniazdku.

Dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne?

Fotowoltaika to przede wszystkim oszczędności i energia przyjazna środowisku. Chroni przed podwyżkami cen prądu, a z pompą ciepła również cen paliw. Co więcej, łącząc fotowoltaikę z magazynem energii możesz zyskać całkowitą niezależność energetyczną.

Poza oszczędnościami finansowymi i ochroną środowiska, głównymi zaletami instalacji fotowoltaicznej są: wzrost wartości nieruchomości (instalacja fotowoltaiczna może podnieść wartość nieruchomości i zwiększyć jej atrakcyjność na rynku), łatwa konserwacja paneli i ich wytrzymała budowa. 

Fotowoltaika nie jest jednak pozbawiona wad. Główną z nich jest oczywiście cena. Montaż paneli fotowoltaicznych to spory wydatek początkowy, który jednak zwróci się w przyszłości w rachunkach za energię elektryczną. Kolejną wadą jest uzależnienie wydajności o warunków atmosferycznych. Panele słoneczne są uzależnione od promieniowania słonecznego, dlatego w bardziej pochmurne dni lub w okresie zimowym ich wydajność jest znacznie niższa. Sprawność instalacji fotowoltaicznych zmniejsza również gromadzący się na nich kurz. 

Problemem instalacji fotowoltaicznych jest również ich powierzchnia. Profesjonalne instalacje fotowoltaiczne wymagają dużej przestrzeni.

Pomimo tych wad fotowoltaika, podobnie jak inne odnawialne źródła energii są warte rozważenia i instalacji.

Fotowoltaika Bydgoszcz. Gdzie szukać firmy montującej instalacje fotowoltaiczne?

Jeżeli zdecydujemy się na inwestycję w panele słoneczne, musimy znaleźć odpowiednią firmę oferującą profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznej (np. www.elus.pl. Warto poszukać firmy, która zajmuje się kompleksowo całym procesem - przygotuje projekt instalacji fotowoltaicznej, oszacuje koszt instalacji fotowoltaicznej, dokona montażu paneli słonecznych i wykona uruchomienie instalacji. Wybór jednego wykonawcy znacznie ograniczy koszt całego procesu i ewentualne problemy z nim związane. 

Aby znaleźć odpowiedniego wykonawcę, warto skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Wystarczy wpisać np. "fotowoltaika w Bydgoszczy" i znajdziemy oferty firm oferujących montaż fotowoltaiki na terenie Bydgoszczy i najbliższej okolicy. Pozostaje nam tylko zapoznać się z pełną ofertą, opiniami klientów, cennikiem i możemy wybrać wykonawcę, który spełnia nasze wymagania finansowe i zrealizuje oczekiwany przez nas zakres usług, wraz z późniejszym wsparciem w razie ewentualnych problemów.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.