Wiadomości z Mikołowa

Detailing motocykli

 • Dodano: 2018-11-14 09:00

Jeśli chcesz przywrócić swojemu motocyklowi dawny blask, przedłużyć jego żywotność i skutecznie zabezpieczyć go przed wszelkimi defektami, wynikającymi z codziennej eksploatacji, postaw na profesjonalny detailing motoru. Kompleksowe, wieloetapowe czyszczenie to również idealny sposób na przygotowanie jednośladu do zimowania. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego sposobu pielęgnacji? Zapraszamy do lektury!

Na czym polega detailing motocykla?

Detailing to specyficzny sposób pielęgnacji motocykla – składa się on z wielu, drobiazgowych czynności, wykonywanych ręcznie, za pomocą specjalnie dopasowanych kosmetyków. Umożliwia on dokładne oczyszczenie wszystkich elementów motoru oraz ich skuteczne zabezpieczenie przed typowymi uszkodzeniami. Poddany detailingowi pojazd jest łatwiejszy w czyszczeniu, brud wolniej na nim zalega, a jego lakier lśni jak nowy.

Podczas detailingu motocykli, wykonuje się takie czynności, jak:

 • mycie wstępne,
 • czyszczenie elementów chromowanych, gumowych i plastikowych z żywic, oleju, smoły, asfaltu i innych zabrudzeń,
 • korekta (polerka) lakieru,
 • zabezpieczenie lakieru woskiem,
 • zabezpieczenie elementów skórzanych i winylowych,
 • nałożenie ceramicznej powłoki ochronnej na lakier.

Kiedy warto zdecydować się na detailing?

Pora zawsze jest dobra na odświeżenie wyglądu motocykla. Wykonaj detailing wiosną, by motor doskonale prezentował się na otwarciu sezonu, latem – by przygotować go na zlot i długie, wakacyjne trasy, jesienią – by oczyścić go ze wszystkich zebranych zanieczyszczeń i przygotować go do zimy. Ze specjalnej pielęgnacji warto skorzystać również wtedy, gdy planujesz sprzedaż motocykla – profesjonalny detailing podniesie jego wartość rynkową. Z kompleksowego oczyszczania i korekty lakieru skorzystaj również po zakupie pojazdu używanego, jeśli na zabiegi te nie zdecydował się jego poprzedni właściciel – dokładnie wykonany detailing sprawi, że motocykl znów będzie wyglądał, jak nowy.

Detailing przed zimą? Czemu nie!

Gdy sezon motocyklowy dobiegnie końca, motocykl należy przygotować do zimy. Przede wszystkim, należy znaleźć dla niego odpowiednie miejsce – możesz przechowywać go samodzielnie, bądź skorzystać z usług specjalizujących się w zimowaniu jednośladów firm. Następnie, dokładnie oczyść motocykl i zabezpiecz go przed korozją. Musisz usunąć wszelkie zabrudzenia z ramy, zakamarków silnika i wszystkich elementów ruchomych. To czaso- i pracochłonne zajęcie – warto więc zastanowić się nad skorzystaniem z usług detailingowych. Wyspecjalizowane w tym sposobie pielęgnacji motocykli firmy posiadają odpowiedni sprzęt i kosmetyki, dzięki którym są w stanie odpowiednio oczyścić pojazd i przygotować go do zimowania.

Poza wykonaniem detailingu, przed schowaniem motocyklu do garażu, musisz również:

 • zabezpieczyć układ wydechowy – zakryć jego wylot, by nie skraplała się w nim para wodna,
 • wymontować akumulator, a następnie co 3-4 tygodnie ładować go w domu prostownikiem lub specjalną ładowarką,
 • wymienić olej silnikowy,
 • zatankować do pełna – dotyczy to starszych motocykli, których bak jest bardziej podatny na korozję.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.