Wiadomości z Mikołowa

Czym różni się drukarka do użytku domowego od drukarki do biura?

  • Dodano: 2020-11-27 16:15

Obecnie na rynku mamy bardzo duży wybór przeróżnych drukarek niektóre z nich są reklamowane jako urządzenia do użytku domowego, natomiast inne raczej są przedstawione jako urządzenia korporacyjne do użytku biurowego. Czym różnią się wymagania dotyczące drukarki domowej od tej przeznaczonej do pracy w biurze?

Jaką drukarkę potrzebujesz do domu a jaką do biura?

Drukarka przeznaczona do użytku domowego z całą pewnością nie jest nastawiona na tak dużą eksploatację jak drukarka biurowa. W większości gospodarstw domowych drukarka jest użytkowana raczej sporadycznie. W związku z czym takie parametry jak szybkość druku nie mają aż tak dużego znaczenia i jak ma to miejsce w przypadku drukarek biurowych. Poza tym, cechą charakterystyczną druku na własny użytek jest to że co jakiś czas pojawia się potrzeba wydrukowania czegoś w kolorze (na przykład zdjęcia). W przypadku drukarek użytkowanych w biurze zazwyczaj znacząca większość wszystkich wydruków jest monochromatyczna.

Zarówno w jednym jak i drugim przypadku nie bez znaczenia pozostają koszty eksploatacyjne. Jednak głównie to użytkownicy domowi zwracają szczególną uwagę na to czy tusze do drukarek są dostępne w atrakcyjnej cenie. Użytkownicy korporacyjni bardziej cenią sobie wydajność i niezawodność.

Wniosek: drukarka atramentowa do domu, natomiast drukarka laserowa do biura.

Jakie wnioski płyną z wyżej przedstawionych wymagań dotyczących drukarki domowej i drukarki przeznaczonych do użytku biurowego? Naszym zdaniem podział jest dosyć prosty Jeśli planujesz zakup drukarki do domu to warto postawić na drukarkę atramentową. Jeśli natomiast drukarka ma służyć w biurze to dobrym rozwiązaniem wydaje się być drukarka laserowa.

Drukarka atramentowa jest tańszym urządzeniem i z reguły Bardzo dobrze radzi sobie z drukiem kolorowym (np. kolorowe tusze Brother). Natomiast drukarka laserowa jest bardziej wydajna, znakomicie drukuje dokumenty monochromatyczne i charakteryzuje się wysoką szybkością wydruku. Oczywiście jest to duże uogólnienie i zarówno drukarkę atramentową jak i laserową można z powodzeniem wykorzystywać w domu lub w biurze.

Źródło zdjęcia:

Antonio Guillem / Shutterstock.com

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.