Wiadomości z Mikołowa

Czy warto dobrać dobre biurko do pracy?

  • Dodano: 2023-08-29 11:15

Dziś, tak jak nigdy w historii ludzkości, prowadzimy siedzący tryb życia. Negatywne zmiany wspiera przede wszystkim praca biurowa, ale również najpopularniejsze aktualnie zainteresowania oraz formy odpoczynku, takie jak granie w gry komputerowe, oglądanie filmów i seriali, czy nawet czytanie książek. Z tego powodu łatwo nabawić się wszelkiego typu dolegliwości, np. ze stawami czy bólem pleców. Aby zapobiec wystąpieniu problemów lub poradzić sobie z istniejącymi, warto zastanowić się nad zakupem biurka elektrycznego z regulacją wysokości z płyty meblowej. Oto wyjaśnienie dlaczego.

  • Biurko ergonomiczne elektryczne z regulacją wysokości, kto je wybiera?
  • Dlaczego warto wybrać biurko z regulacją wysokości?
  • Biurko regulowane zgodne z wymogami BHP
  • Warto to wiedzieć przed zakupem biurka elektrycznego z regulacją

Biurko ergonomiczne elektryczne z regulacją wysokości, kto je wybiera?

Mało kto wie, że ciało ludzkie nie jest przystosowane do stałej pracy biurowej, ani nawet siedzącego trybu życia. Człowiek na przestrzeni wieków zawsze był w ruchu, od momentu poszukiwania pożywienia, poprzez uprawianie roli, aż po opiekę i ochronę nad najbliższymi. Ponadto otoczenie dawniej przemierzano jedynie dzięki sile nóg, a o autach, rowerach, pociągach i samolotach można było pomarzyć.

Z powodu licznych usprawnień i wynalazków, które ułatwiły wykonywanie codziennych obowiązków, ludzie muszą zwracać większą uwagę na to, w jaki sposób i jak często się ruszają. Niestety, praca siedząca jest traktowana jako obowiązek, od którego nie ma ucieczki – a istnieje łatwy sposób, by zapewnić sobie nieco ruchu nawet w takich warunkach.

Biurka elektryczne z regulacją wysokości świetnie sprawdzają się zarówno w pokojach dzieci, jak i u dorosłych, którzy przy biurku wykonują głównie obowiązki zawodowe. Biurka elektryczne są łatwe w obsłudze, dzięki czemu nawet dzieci mogą wygodnie zająć się regulowaniem, wspierają zachowanie równowagi między pracą siedzącą oraz stojącą i pozytywnie wpływają na zdrowie. Choć to samo w sobie brzmi bardzo pozytywnie i sprawia, że wielu kupujących nawet nie bierze pod uwagę innych rodzajów biurek, elektryczne warianty z regulacją wysokości mają jeszcze kilka innych znaczących plusów, obok których nie można przejść obojętnie.

Dlaczego warto wybrać biurko z regulacją wysokości?

Przede wszystkim, biurko z regulacją wysokości wspomaga zapobieganiu otyłości i przybrania na wadze, ze względu na to, że stanie zużywa więcej energii niż siedzenie, ponadto ruch w ciągu pracy motywuje do ruchu po wykonaniu obowiązków, a więc wspiera w zmianie nawyków na te lepsze i zdrowsze.

Co ciekawe, biurko podnoszone może doskonale sprawdzać się, jako forma zapobiegania powstawaniu wielu chorób. Dzięki maksymalnemu dopasowaniu stanowiska pacy do swoich potrzeb ergonomiczne biurko zapewnia zdrowe życie bez chorób serca, unikanie siedzącego trybu życia to dziś jedna z najlepszych rzeczy, jakie można zrobić dla swojego zdrowia. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz przyczynić się do ograniczenia bólu pleców, który potrafi wpłynąć na komfort całego dnia, a nawet powodować przerywany sen (biurko elektryczne z regulacją zachęca do częstej zmiany pozycji, a co za tym idzie, poprawia "elastyczność" pleców).

Zmiany pozycji w trakcie pracy a co za tym idzie ruch, mogą zagwarantować poprawę nastroju, poziomu energii, a także zmniejszenie stresu i większą siłę do wykonywania obowiązków w drugiej połowie dnia.

Biurko regulowane zgodne z wymogami BHP

Biurka z elektryczną regulacją wysokości to ogromne udogodnienie, z którego warto skorzystać nie tylko w domowych warunkach. Zalety biurka regulowanego docenili już dawno wszyscy inspektorzy z zakresu BHP i właściwej ergonomii pracy. Dzięki możliwości zmiany ustawień biurko regulowane pozwala na dopasowanie wysokości do każdego użytkownika. To sprawdza się przede wszystkim w firmach, które zatrudniają większą ilość pracowników, którzy współdzielą biura w różnych godzinach w ciągu dnia. 

Regulacja wysokości blatu będzie pomocna również w wykonywaniu różnorodnych projektów oraz skomplikowanych rysunków, które wymagać od pracownika będą pozycji stojącej. Poznaj wysokiej jakości biurko regulowane i wyposaż biuro na najwyższym poziomie. 

Warto to wiedzieć przed zakupem biurka elektrycznego z regulacją

Utrzymanie ciała w ruchu i regularne wykonywanie aktywności fizycznych jest niezbędne dla zachowania zdrowego kręgosłupa, poprawienia krążenia i zmniejszenia zmęczenia mięśni. Ponadto chodzenie i stanie poprawia przepływ krwi i ożywia mięśnie. Co więcej, poruszanie się nie musi być częste. Wystarczy wstać na około dwie minuty (co 30 minut). Ta krótka i niemęcząca aktywność znacznie poprawia komfort i wydajność pracy, a także minimalizuje ryzyko wystąpienia urazów.

Biorąc pod uwagę wszystkie te zalety, nie ma wątpliwości, że dobrze dopasowane, wysokiej jakości biurka regulowane od profesjonalnej firmy pomoże wypracować nową, zdrową rutynę, która wpłynie nie tylko na stan zdrowotny właściciela biurka, ale również jego codzienne samopoczucie. To ogromna zaleta, obok której nie można przejść obojętnie, szukając najlepszego wyposażenia do swojego biura, pokoju dziecka czy nawet firmy, gdy chce się zatroszczyć o swoich pracowników. Postaw na funkcjonalne stoły robocze z regulacją wysokości blatu.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.