Wiadomości z Mikołowa

Czy przeciwzmarszczkowe serum pod oczy naprawdę działa?

  • Dodano: 2023-07-14 12:45, aktualizacja: 2023-07-28 11:03

Wiele kosmetyków obiecuje działanie opóźniające procesy starzenia się skóry. Nawilżające serum pod oczy jest jednym z takich produktów. Czy jego działanie ma rzeczywiście wpływ na zachowanie młodzieńczego wyglądu skóry? A jeśli tak, to jak to właściwie działa?

Po co nam w ogóle serum pod oczy?

Skóra pod oczami, ale i na powiekach jest znacznie cieńsza niż na pozostałej części twarzy. Jest więc bardziej podatna na niekorzystny wpływ otoczenia. Szybciej się przesusza i wiotczeje. To między innymi dlatego właśnie w okolicach oczu widoczne są pierwsze zmarszczki. Co więcej, mięśnie mimiczne dodatkowo wpływają na ich powstawanie. Skóra ta więc jest nie tylko bardziej delikatna, ale też mocniej eksponowana na działanie wielu czynników. Z tego powodu warto o nią skuteczniej zadbać, włączając do swojej pielęgnacji nawilżające serum pod oczy. Czy jednak te kosmetyki są naprawdę skuteczne? W jaki sposób są w stanie poprawić kondycję skóry?

Jak działa nawilżające serum pod oczy na przykładzie kosmetyku Perfecta?

Nawilżające serum pod oczy to kosmetyk o skoncentrowanym składzie, pełnym substancji aktywnych. Jakich? Sprawdźmy to na przykładzie serum Perfecta Hyaluron Ice Żelowe serum pod oczy 3x Hyaluron + Elektrolity, które zawiera kompozycję ciekawych składników. Są tu między innymi:

  • 3 rodzaje kwasu hialuronowego – odpowiedzialnego za optymalne nawilżenie skóry. Czemu aż trzy rodzaje? Każdy z nich działa na innym poziomie skóry, dzięki czemu przyciąga wodę do jej głębszych warstw, zbiera się przy jej powierzchni, wygładzając zmarszczki, a także na skórze, wspierając płaszcz hydrolipidowy i ograniczając przeznaskórkową migrację wody;
  • elektrolity – to składniki, które świetnie odżywiają skórę, wspierając jej naturalne procesy odbudowy. Dzięki ich działaniu skóra może regenerować się skuteczniej;
  • proteiny soi i ryżu – wspomagają usuwanie cieni i worków pod oczami, przywracając skórze słoneczny, promienny wygląd.

Wszystkie te składniki wpływają na kondycję skóry.

Czy to naprawdę działa?

Czy nawilżające serum pod oczy rzeczywiście jest w stanie wpłynąć na kondycję skóry i opóźnić procesy jej starzenia? Oczywiście! Składniki aktywne wpływają na poprawę przebiegu procesów naprawczych skóry. Ważne jest jednak to, by pamiętać o systematyczności. Dzięki temu skóra ma stały dostęp do ważnych dla niej składników nawilżających i odżywiających.

Nawilżające serum pod oczy warto włączyć do swojej pielęgnacji już po 25 roku życia, a jeśli mamy już skórę dojrzałą, to jak najszybciej!

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.