Wiadomości z Mikołowa

Czerwone ramki na zdjęcia - kolorowy akcent do każdego pomieszczenia

  • Dodano: 2019-12-05 16:30

Coraz częściej zwracamy uwagę nawet na najdrobniejsze elementy wystroju wnętrza – dodatki, takie jak ramki do zdjęć mają tu szczególne znaczenie, ponieważ z jednej strony muszą harmonizować z otoczeniem, z drugiej – dobrze, gdy nie odciągają uwagi od oprawionego przedmiotu.

Jak dobierać ramki do zdjęć i obrazków?

Dobrze dobrana ramka jest w stanie przyciągnąć wzrok do oprawionego obiektu i stanowić z nim całość. Trudno tu o uniwersalne zasady, jednak ramka powinna w jakiś sposób wybijać się z tła, nie kłócąc się przy tym ze stylem wystroju. Jeżeli mamy pokój pełen barw, dobrym wyborem będzie zarówno czarna, jak i kolorowa ramka na zdjęcia – np. czerwona czy żółta. Również w pokojach utrzymanych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu pełnym odcieni szarości, kolorowy akcent zwróci uwagę – polecane są zwłaszcza kolory podstawowe. Czerwona ramka pomoże wyróżnić zdjęcie z monochromatycznego tła, zwłaszcza, jeżeli obrazek również jest czarno-biały.

Dlaczego akurat czerwona ramka na zdjęcia?

Kolory mają podwójne znaczenie – kulturowo przypisujemy im pewne znaczenia, ale oprócz tego określona długość fali światła działa w określony sposób na nasz mózg. Czerwony kolor jest często kojarzony z silnymi emocjami, ale także pobudza. Dlatego taka dominanta może ożywić szare pomieszczenie, wprowadzić w nie trochę życia – czasami mamy tendencję do przesadzania z zachowawczą szarością, a tak urządzone pomieszczenie może być nieco przytłaczające. Żółta czy czerwona ramka na zdjęcie może też być wykorzystana jako uzupełnienie zdjęcia – wyobraźmy sobie zdjęcie, na którym występuje wyrazisty, czerwony obiekt – na przykład skrzynka pocztowa. Dobierając do takiego zdjęcia czerwoną ramkę w odpowiednim odcieniu sprawimy, że zdjęcie w większym stopniu będzie częścią pomieszczenia.

Gdzie najlepiej szukać ramek do zdjęć?

Właściwie w każdym sklepie poświęconym wystrojowi domu znajdziemy ramki do zdjęć w każdym kolorze – czerwone, zielone czy żółte. Jest też wiele sklepów online, a niektóre specjalizują się wyłącznie w oprawianiu zdjęć i obrazków – np. https://www.oprawiamy.pl/c193,ramki-czerwone Warto poświęcić kilka chwil, by nasze zdjęcia i obrazki były odpowiednio oprawione – dzięki temu nasz dom będzie jeszcze piękniejszy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.