Wiadomości z Mikołowa

City break w Rzymie

  • Dodano: 2019-06-13 12:00

Za oknami piękna, słoneczna pogoda, a Ty - pomimo najszczerszych chęci - wciąż nie możesz pozwolić sobie na wzięcie urlopu? Rozwiązaniem problemu jest citybreak czyli kilkudniowy wyjazd do wybranego miejsca. Gdzie zatem polecieć? Oczywiście do Rzymu!

Rzym od wieków określany jest mianem Wiecznego Miasta. Nie ma w tym jednak nic dziwnego zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż stolica Włoch jest metropolią o znaczeniu globalnym. To właśnie w Rzymie znajduje się jeden z największych międzynarodowych portów lotniczych w Europie obsługujący rocznie niespełna 40 milionów pasażerów! Naturalnie opisywane miasto jest także światowym ośrodkiem turystycznym. To właśnie tu znajdziemy liczne zabytki z czasów starożytności i średniowiecza, muzea, kościoły i bazyliki, a także kluby, dyskoteki, niezliczoną wręcz ilość sklepików z pamiątkami oraz oczywiście wyśmienitą kuchnię.

Jak dostać się do Rzymu?

Jak wspominaliśmy, to właśnie w Wiecznym Mieście znajduje się jeden z największych międzynarodowych portów lotniczych w Europie. I choć - jak mówi stare przysłowie - „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”, to jednak w obecnych czasach najlepszym rozwiązaniem będzie wybór nie drogi lądowej, ale właśnie lotniczej. Gdzie zatem - konkretnie - warto rezerwować bilety na citybreak do Rzymu? Godnym polecenia portalem jest www.sky4fly.net.

Co zobaczyć?

Wyjazdy w stylu citybreak z założenia trwają nie dłużej niż 3 dni. Co zatem zobaczyć w tak krótkim czasie? Przede wszystkim Watykan czyli najmniejsze miasto - państwo świata. Poza tym Koloseum oraz otoczone sześcioma wzgórzami Forum Romanum. Podczas ostatniego dnia pobytu koniecznie zajrzyjmy do bazyliki św. Jana na Luteranie czyli jednej z najstarszych, rzymskich bazylik. A jeśli została ci jeszcze wolna chwila, skieruj swoje kroki na jedną z malowniczych plaż w Lido di Ostia.

Gdzie spędzać wieczory?

Jeśli uważasz, że Włosi spędzają wieczory wyłącznie w zaciszu własnego domu, to jesteś w dużym błędzie. Rzym to miasto, które nigdy nie zasypia. To prawdziwy raj dla wszystkich miłośników kolacji o północy czy też szalonej zabawy do białej rana. Gdzie zatem udać się wraz z nadejściem wieczoru? Jeśli masz ochotę na wizytę w jednym z tutejszych klubów to koniecznie zajrzyj na Via di Monte Testaccio. Znajdziesz tu sporą ilość godnych polecenia lokali na czele z Akabem czyli najstarszym rzymskim klubem tanecznym.

A może wolisz spędzić wieczór przy dobrym jedzeniu i lampce wina? Jeśli tak koniecznie odwiedź restaurację Osteria Romana La Foglietta (Via Enna, 47/49, metro Re di Roma) słynącą z wybitnych mięs i nie mniej smacznych makaronów. Duży wybór tych drugich znajdziesz również w Cacio e pepe (Via Giuseppe Avezzana, 11) oraz Tonnarello (Via della Paglia 1, Trastevere). Masz ochotę zajrzeć do kilku miejsc jednocześnie? W takim razie strzałem w dziesiątkę może okazać się Eataly (Piazzale 12 Ottobre 1492) będący połączeniem targu, sklepu i restauracji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.