Wiadomości z Mikołowa

Bez dobrego snu nie sposób dobrze zacząć dnia. Co może go zaburzać?

  • Dodano: 2021-11-18 11:15

Osoba dorosła powinna przesypiać dziennie minimum 8 godzin, choć prawidłową długość snu można różnicować ze względu na wiek (więcej potrzebują go dzieci). Stres, nieprawidłowa dieta przyjmowane leki mogą sprawić, że sen będzie "rwany", co wpłynie negatywnie na nasze samopoczucie i poziom zmęczenia. O jakość naszego snu zadbać możemy nie tylko zmieniając dotychczasowy, mało zdrowy styl życia, ale również przy wykorzystaniu znanego od tysięcy lat ziołolecznictwa. 

Kłopoty ze snem powodują gorsze samopoczucie i kłopoty z pamięcią. To jednak nie wszystko

Bez długiego i dobrego snu nasz poranek z pewnością będzie należał do tych "bolesnych", a w trakcie dnia nie będziemy w stanie na dłużej się skoncentrować. Z problemami ze snem, objawiającymi się m.in. trudnościami z zaśnięciem lub częstym przebudzaniem się, zmaga się niestety coraz więcej osób – wynika to w dużej mierze z "intensywności" czasów, w których obecnie żyjemy. Poza częstą ekspozycją na stres, na zaburzenia snu wpływ może jeszcze wiele innych mieć takie czynniki jak: uwarunkowania genetyczne, choroby natury psychicznej lub neurologicznej, przyjmowane leki, alkohol, niedobór melatoniny, nadczynność tarczycy czy menopauza. Problemu nie należy bagatelizować, zwłaszcza, że powtarzające się zaburzenia snu mogą przekładać się później choćby na problemy pamięcią krótkotrwałą, powodować uczucie zmęczenia i niepokój, a także prowadzić do obniżenia odporności. 

W walce z zaburzeniami pomóc może natura. Ajurwedyjskim ziołom zaufały już miliony

Jeśli przyczyną zaburzeń snu nie jest poważna choroba, z pomocą mogą przyjść zioła, które nie tylko ułatwią zasypianie, ale poprawią jakość snu i zredukują stres. Ziołolecznictwo to metoda stosowana od wielu tysięcy lat, a wielki wkład w jej rozwój ma indyjska Ajurweda, której podstawy opracowano przed pięcioma tysiącami lat w Indiach. To oparte rozwijane od wieków holistyczne podejście do zdrowia pozwala na osiągnięcie harmonii ciała i umysłu. Odpowiednia równowaga potrzebna jest również, gdy mówimy i prawidłowym, relaksującym śnie – w przywróceniu jej wspomogą nas mieszanki ajurwedyjskich ziół dostępne w wygodnej formie tabletek. Kupisz je na stronie https://devaharmony.com/pl/produkty-ajurwedyjskie/suplementy/ziola/. W ich składzie znajdziemy wzmacniającą układ nerwowy bakopę drobnolistną, uspokajające oraz działające jako przeciwutleniacz Jyotishmati (Drzewo intelektu) oraz wzmacniającą mózg beninkazę szorstką. Dzięki temu, że suplementy ajurwedyjskie wytwarzane są z naturalnych składników, ich regularne zażywanie jest bezpieczne dla organizmu i nie wiążę się z niepożądanymi skutkami ubocznymi. Mieszankę ziół Sleep Well można zakupić w sklepie DEVA Harmony. W ofercie znajdziesz też bogaty wybór ajurwedyjskich kremów, olei i toników. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.