Wiadomości z Mikołowa

Adwokat Katowice sprawy karne

  • Dodano: 2022-02-22 13:30

Sprawy karne są bez wątpienia jednymi z tych, które najbardziej stresują współczesnych ludzi. Nawet jeżeli prawa nie złamało się umyślnie, odpowiedzialność karna spoczywa na każdym, kto złamał przepisy. Adwokat karnista z wieloletnim doświadczeniem w pracy będzie najlepszym wsparciem dla osób znajdujących się w tym trudnym położeniu, pomagając poradzić sobie już na etapie przygotowawczym podczas przesłuchań przez policję czy prokuratora.

Adwokat Katowice sprawy karne

W jaki sposób znaleźć dla siebie dobrego adwokata? Sprawdzić, która kancelaria rzeczywiście specjalizuje się w sprawach karnych, a następnie umówić na pierwsze spotkanie ze specjalistami. Warto dobrze przygotować się do takiego spotkania i przedstawić adwokatowi sporo szczegółów, dzięki czemu będzie on mógł ocenić, czy chce podjąć się obrony w tej sprawie. Niektórzy adwokaci specjalizują się konkretnych postępowaniach, czują, że mają największe doświadczenie oraz wiedzę właśnie w tych obszarach, dzięki czemu podejmują się obrony. Gdy kontaktujemy się z kancelarią, wzrasta prawdopodobieństwo, że któryś ze specjalistów z zespołu podejmie się obrony. Dodatkowo warto wiedzieć o tym, że często nad daną sprawą pracuje cały zespół, wspólnie przygotowując na przykład pisma procesowe, linię obrony, a następnie występując wraz z klientem przed sądem.

Jak przygotować się do spotkania z adwokatem?

Gdy podpisze się dokumenty stwierdzające nawiązanie stosunku obrończego z konkretnym adwokatem, trzeba pamiętać o tym, że obowiązuje go tajemnica zawodowa. Oznacza to, że adwokat pozostawi wszelkie pozyskane informacje dla siebie i będzie je wykorzystywał w celu obrony konkretnego klienta. Nie zrobi z nich innego użytku. Dlatego też szczerość, otwartość i prawdomówność są tak ważne. Istotne jest, by w taki sposób komunikować się ze swoim obrońcą już tak naprawdę od pierwszych spotkań. Zatajanie ważnych informacji może bowiem przyczynić się do tego, że wybrana linia obrony nie będzie skuteczna. Jeżeli prokuratura czy policja dysponują pewnymi dowodami, które jednoznacznie stwierdzają, że człowiek popełnił przestępstwo, adwokat musi mieć pełną informację na temat przebiegu zdarzenia. Jak zatem przygotować się do spotkania ze swoim adwokatem? Nastawić się na to, że rozmowa może być trudna, ponieważ będzie sięgała tak naprawdę często tych spraw, które chcemy ukryć. Możemy jednak skrywać je przed każdym, tylko nie przed własnym adwokatem. Jemu pełna wiedza na temat sytuacji jest bowiem potrzebna do tego, aby przygotować logiczny wywód, który następnie przedstawi przed sądem.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.