Wiadomości z Mikołowa

10 niezbędnych narzędzi w każdym warsztacie

  • Dodano: 2023-10-23 11:45, aktualizacja: 2023-10-27 10:04

Każdy warsztat aby być kompletny musi zostać wyposażony w niezbędne narzędzia, gotowe do pokonania każdego wyzwania. Nie ważne czy jest to projekt z gatunku „zrób to sam", czy jest to drobna czynność dla majsterkowicza w domu, przy aucie lub w ogrodzie. Potrzebujesz uzupełnić swój zestaw narzędzi, czy nie wiesz, od czego zacząć tworzenie listy zakupów? Jako, że niebawem miesiąc wyprzedaży, a więc listopad oraz cała seria idealnych okazji do zakupów takich jak np. Black Friday. Przygotowaliśmy przewodnik, w którym szczegółowo opisujemy 10 najlepszych narzędzi które warto posiadać w domowym warsztacie, odpowiednich do większości zadań, z którymi możesz się spotkać.

Młotek z obuchem

Narzędzie niezbędne w każdym domu i warsztacie na całym świecie. Przydatny przy wieszaniu dekoracyjnych elementów, takich jak obrazy, lub do wyciągania gwoździ ze ścian. Doskonały również do rozcinania drewna, burzenia ścian suchych, wygładzania wgnieceń w blachach metalowych i przede wszystkim budowania mebli! Bardzo przydatne narzędzie podczas składania mebli z IKEA, a zwłaszcza podczas przybijania pleców szafki.

Wiertarka lub wkrętarka

Najważniejsze narzędzie do posiadania w warsztacie. Wiertarka może być używana nie tylko w domu, ale także w ogrodzie, np. do montażu ogrodzenia, lub w garażu. Możesz jej użyć do zawieszenia karniszy lub systemów przechowywania. Przyda się także gdy będziesz musiał wiercić w ścianie, aby dodać kołki rozporowe, które zapewnią, że śruby będą bezpiecznie trzymały obiekty na ścianie. Jest to uniwersalne narzędzie, które przyda się nawet podczas wymiany baterii w zabawce twojego dziecka.

Zestaw śrubokrętów

Nie ma nic bardziej frustrującego niż brak właściwego śrubokręta do danej śruby. Istnieje wiele różnych rodzajów śrub, do których można je wykorzystać, ale niestety nie istnieje uniwersalny śrubokręt. Taki śrubokręt można wymienić na zestaw bitów do wkrętarki. Zawsze to mniej narzędzi, niemniej jednak czasem nie warto angażować wkrętarki gdy mamy do odkręcenia jedną śrubkę.

Piły

Przydatne podczas wszelkiego rodzaju prac rękodzielniczych i ogrodniczych, które wymagają cięcia. Piła do drewna świetnie radzi sobie z przycinaniem drewna, gdy trzeba coś dopasować. Jeśli chcesz zbudować stojak na narzędzia w swoim garażu, posiadanie różnych rodzajów pił do różnych materiałów i sytuacji zawsze jest dobrym wyborem. Domek na drzewie, czy przydomowy plac zabaw również będą wymagały od Ciebie przycięcia kilku desek.

Imadło stolarskie

To proste urządzenie, ale potrafi zdziałać cuda, zwłaszcza gdy wymagana jest precyzja. Umieść przedmiot, nad którym pracujesz, w imadle, dokręć je, aby nie ruszało się, i wtedy możesz nad nim pracować. Na przykład użyj imadła do zabezpieczenia przedmiotów podczas bezpiecznego cięcia lub wiercenia otworów, zamiast luźnego trzymania ich na krawędzi blatu.

Nóż do tapet

Przydatne narzędzie, które nadaje się do wielu zadań, takich jak cięcie tkanin i tektury, otwieranie opakowań, czy nawet ostrzenie ołówków - do tego dojdziemy za chwilę! Nie ma nic lepszego niż ostry nóż, który zapewnia idealną linię cięcia. Zazwyczaj noże takie mają odrywane ostrza, dzięki czemu zawsze mamy pewność cięcia. 

Miarka

Który warsztat nie ma miarki? To proste urządzenie, które jest dość intuicyjne w obsłudze. Może być używane do pomiaru wszystkiego i jest naprawdę przydatne, aby uzyskać profesjonalne wykończenie. Warto zainwestować tutaj w lepszy sprzęt, bo często chińskie wyroby mają niezgodną skalę, 1 centymetr nie równa się 1-centymetrowi, a to dość ważne przy dokonywaniu pomiarów.

Klucze nasadowe

Podobnie jak śrubokręty, zawsze dobrze jest posiadać klucze nasadowe różnych rozmiarów, ponieważ wiele śrub ma różne rozmiary. Ponownie, próba użycia klucza, który jest za mały lub za duży do dokręcenia lub odkręcenia śruby, po prostu nie zadziała - więc zaopatrz się wcześniej.

Szczypce

Szczypce to świetne narzędzie, które musisz mieć w zestawie narzędzi warsztatowych. Cienkie szczypce są świetne do przycinania i gięcia drutów, i są przydatne dla każdego, od elektryków po jubilerów. Większe szczypce mogą pomóc w usuwaniu gwoździ ze ściany, i są przydatne w garażu, ogrodzie, szopie czy w domu.

Ołówek

Proste, ale ważne narzędzie, które często jest pomijane, ale niemal zawsze jest niezbędne. Od rysowania szkiców projektów, po oznaczanie na ścianie lub obiekcie miejsca, w którym chcesz przeciąć coś lub wiercić, posiadanie ostrych ołówków pod ręką bardzo ułatwia życie.

Jest wiele innych narzędzi, które możesz mieć w swoim garażu, ale jako zestaw startowy i absolutny „must have”, uważamy, że te rzeczy są idealne do wykonania większości zadań, które możesz wykonać w warsztacie, domu lub ogrodzie. Więc nie daj się zaskoczyć, planując kolejne prace, i zaopatrz swój przydomowy warsztat. A jeśli nie potrzebujesz tych narzędzi, może warto pomyśleć o zakupie któregoś z nich lub kilku, ponieważ taki zestaw świetnie sprawdzi się jako prezent na święta dla każdego, kto ma własny warsztat lub myśli o jego wyposażeniu.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.