Wiadomości z Mikołowa

Podsumowanie piątkowych działań "Prędkość". 42 przypadki przekroczenia prędkości

  • Dodano: 2021-08-17 09:00

Od lat najczęstszą przyczyną wypadków jest zbyt duża prędkość, często zupełnie niedostosowana do panujących warunków. Kierowcy pozwalają sobie na zbyt wiele i nie przewidują konsekwencji swojego zachowania. Skutkiem tego są wypadki, które mają poważne skutki. Doskonale zdają sobie z tego sprawę mikołowscy policjanci, dlatego nieustannie dbają o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Właśnie podsumowali piątkowe, kontrolno-prewencyjnie działania "Prędkość".

Dozwolona prędkość w obszarze zabudowanym to 50 km/h. Przekroczenie tej granicy stwarza zagrożenie nie tylko dla kierującego i pasażerów, ale także pozostałych uczestników ruchu drogowego. Naciskając na pedał hamulca, samochód nie zatrzyma się od razu, potrzebny jest bowiem czas reakcji, który trwa 7-8 sekund, a do tego dochodzi jeszcze droga hamowania.

Ciężka noga kierowców w powiecie mikołowskim

W powiecie mikołowskim kierowców z tak zwaną ciężką nogą niestety nie brakuje. Świadczą o tym nie tylko wyniki codziennych służb policjantów drogówki, ale przede wszystkim regularnie prowadzone wzmożone działania, o prewencyjno-kontrolnym charakterze. Jak pokazuje statystyka z minionego piątku (13 sierpnia), na 58 wykroczeń w ruchu drogowym aż 42 dotyczą przekroczenia dozwolonych limitów prędkości. Tego dnia mundurowi przeprowadzili 53 badania stanu trzeźwości, skontrolowali łącznie 53 pojazdy, w tym 2 motocykle, dwa samochody ciężarowe oraz 1 autobus. W akcji wzięło udział 10 policjantów drogówki.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jorguś

    Prędkość to jedno a stan dróg w gminach to druga przyczyną wypadków. Ile wniosków o ukaranie skierowali nasi dzielni policjanci wobec zarządców mikołowskich i powiatowych dróg którzy zamiast remontować stawiają znaki ograniczenia szybkości? Czy prewencja polega tylko na łupieniu kierowców i szaleńczych pościgach bez włączonej sygnalizacji grupy,, speed "? Dlaczego urzędnicy nie odpowiadają za przestępstwo z art 2 KK (przestępstwo skutkowe, zaniechania). W przypadku braku interwencji i wypadku również załoga radiowozu która nie zareagowała na niebezpieczny stan drogi powinna odpowiadać w sądzie z tego samego artykułu...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również