Wiadomości z Mikołowa

Zostań wolontariuszem Letnich Olimpiad Specjalnych

  • Dodano: 2018-04-09 07:15, aktualizacja: 2018-04-09 07:23

Zawody sportowe dla osób niepełnosprawnych już w czerwcu, a organizatorzy poszukują wolontariuszy. Do charytatywnego uczestnictwa w wydarzeniu zachęca Rafał Kwapuliński.

Władze Mikołowa już pod koniec października podpisały porozumienie w sprawie organizacji prestiżowych i niezwykle potrzebnych zawodów sportowych, skierowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Igrzyska zbliżają się wielkimi krokami, gdyż zostaną zainaugurowane już 9 czerwca w katowickim Spodku. Areną rozgrywek sportowych w Mikołowie będzie Golf Park Mikołów. Potrwają do 12 czerwca.

W imprezie wezmie udział blisko 1000 zawodników, 340 trenerów i opiekunów, 18 reprezentacji Oddziałów Regionalnych, 400 wolontariuszy. Celem organizacji Igrzysk jest popularyzacja sportu wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną, rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych w kraju i integracja ze społeczeństwem, popularyzacja nowych dyscyplin i programów, w Olimpiadach Specjalnych w Polsce. Wyniki uzyskane przez poszczególnych zawodników posłużą także do wytypowania reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska na XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi w 2019 roku.

Aby zawody mogły przebiegać bez organizacyjnych zakłóceń potrzeba wielu wolontariuszy. Rafał Kwapuliński, Główny Specjalista ds. Osób z Niepełnosprawnościami zachęca młodzież i studentów z Mikołowa to stania się częścią tej szczytnej idei.
Wolontariat zapewnia obopólne korzyści: daje możliwość wykorzystania własnych umiejętności i doświadczeń, pozwala na rozwinięcie zainteresowań, zdobycie doświadczenia w nowych dziedzinach, pożyteczne wykorzystanie czasu wolnego, zawarcie przyjaźni, uzyskanie pierwszych kwalifikacji i otrzymania zaświadczenia o wolontariacie.

Do uczestnictwa w projekcie zaproszona została nie tylko młodzież, ale także studenci, szczególnie AWF Katowice, którzy będą mogli zakwalifikować odbyty wolontariat jako praktyki zawodowe. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie Olimpiad Specjalnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również