Boisko na Recie, przygotowanie budowy centrum przesiadkowego, termomodernizacje i remonty dróg – te inwestycje zaplanował na pierwsze dwa kwartały 2018 roku mikołowski ratusz.
W pierwszej połowie roku magistrat zamierza przeprowadzić szereg inwestycji i robót budowlanych. Na liście mamy szereg remontów infrastruktury drogowej, w tym przebudowa ul. Dzieńdziela za blisko 3,66 mln złotych, budowa fragmentu chodnika przy ul. Górnośląskiej za prawie 37 tys. złotych, przebudowa ul. Kosów za 365 tys. złotych, ul. Kowalskiej za 162 tys. złotych, ul. Myśliwskiej i Szkolnej (na odcinku od przejazdu kolejowego do budynku nr 8) za blisko 740 tys. złotych, ul. Szafranka za ponad 666 tys. złotych i ul. Zawilców (z chodnikiem, likwidacją muru, rozbiórką i budową nowego ogrodzenia) za ponad 975 tys. złotych.
Doczekamy się również wykonania trzech zjazdów publicznych z dróg gminnych: ul. Konopnickiej za 8 tys. złotych, ul. Poprzecznej za 30 tys. złotych, ul. Katowickiej (wraz z utwardzeniem terenu) za ponad 107 tys. złotych. Nowy chodnik wzdłuż bloków zyskają mieszkańcy ul. Stara Droga (inwestycja za blisko 38 tys. złotych) i ul. Górnośląskiej (koszt to blisko 39 tysięcy), a na Słowackiego – zgodnie z obietnicą miejskich włodarzy – mają powstać dwa parkingi za łączną kwotę ponad 81 tysięcy. Na bieżące remonty dróg gminnych magistrat chce wydać w pierwszym półroczu ponad 406 tys. złotych.
W zakresie instalacji i sieci elektrycznych UM planuje budowę oświetlenia ulicznego na ul. Lema za ponad 24 tys. złotych.
Rowerzyści doczekają się realizacji dedykowanych im projektów z Budżetu Obywatelskiego, przede wszystkim dokończenia Rowerowego Mikołowa, a także Reta rowerem za blisko 29,5 tys. złotych.
Do największych inwestycji należą jednak roboty budowlane w zakresie budynków mieszkalnych i obiektów kubaturowych. To trzy lokalizacje w mieście: Prusa 5c-f, Mickiewicza 22 i siedziba LKS Orzeł Mokre. Łączna wartość remontów to ponad 4 mln złotych.
Reta doczeka się boiska za dokładnie milion złotych, a w ramach systemu transportu niskoemisyjnego w postaci budowy centrum przesiadkowego rozpocznie się etap przygotowawczy pod inwestycję – budowa połączenia drogowego pomiędzy ul. Kolejową i Katowicką wraz z chodnikami, parkingami (w tym dla komunikacji publicznej z odwodnieniem i oświetleniem) oraz przebudowa węzła ul. Prusa – Miarki w kierunku ul. Rybnickiej i Wyzwolenia. Koszt robót opiewa na 813 tys. złotych. Stworzenie różnego rodzaju obiektów rekreacyjnych, w tym placów zabaw, wiat, scen i siłowni terenowych pochłonie ponad 671 tys. złotych.