Wiadomości z Mikołowa

Zmniejszony ruch na drogach, zwiększona ilość piratów drogowych?

  • Dodano: 2020-04-30 08:30, aktualizacja: 2020-04-30 08:49

Wśród wielu zadań, które policjanci realizują w czasie epidemii, jest dbałość o to, by na drogach było bezpiecznie.

Jednym ze skutków wdrożonych obostrzeń jest niewątpliwie zmniejszony ruch w mieście jak i poza nim. Puste ulice i sprzyjające w ostatnich dniach warunki pogodowe kuszą amatorów szybkiej jazdy. Policjanci drogówki apelują jednak, aby kierowcy nie dali się zwieść pozorom.

Nadmierna prędkość to mimo wszystko jedna z głównych przyczyn wypadków

Policjanci z miejscowej drogówki przez cały czas dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz wszystkich, którzy podróżują ulicami miast i gmin powiatu mikołowskiego. Czas epidemii nie zwalnia nikogo ze stosowania się do przepisów ruchu drogowego. Niestety puste drogi przyciągają piratów drogowych, których często ponosi wyobraźnia. Pamiętajmy, że brawurowa jazda może skończyć się tragicznie zarówno dla kierowców, jak i innych użytkowników ruchu drogowego.

Mundurowi każdego dnia wyjeżdżają w teren

Mimo, iż w ostatnich dniach nie odnotowano rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości, policjanci apelują, aby nie lekceważyć obowiązujących ograniczeń, zarówno w obszarze zabudowanym jak i poza nim.

Policja przypomina, że przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50km/h skutkuje utratą prawa jazdy na 3 miesiące. Taryfikator mandatowy za takie wykroczenie przewiduje grzywnę w wysokości od 400 do 500 zł oraz 10 punktów karnych.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Monika

    Zmniejszony ruch na drogach daje policji możliwość do oceny zasadności ustawienia znaków drogowych i stanu dróg oraz do zgłoszeń administratorom dróg ich złego stanu. Mimo łagodnej zimy drogi są w jeszcze gorszym stanie niż w zeszłym roku a policja skupia się wyłącznie na karaniu kierowców. Nie pomaga zgłaszanie niebezpiecznych miejsc ani Krajowa Mapa Zagrożeń, nikt się tym nie przejmuje. Most na Przelotowej między Borową Wsią a Bujakowem jak był zwężony tak jest do dziś a rozpędzone z górki TIRy grożą zmiażdżeniem wszystkiemu co nie zdąży z niego zjechać. Tam policji niema...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również