Wiadomości z Mikołowa

Złota odznaka dla Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie

  • Dodano: 2022-06-10 11:30

Wczoraj w Katowicach odbyły się obchody z okazji 100. rocznicy utworzenia Policji Województwa Śląskiego i przyłączenia części Górnego Śląska do Polski.

Złota odznaka dla mikołowskiej Policji

Mikołowska jednostka Policji to jedna z 9 wyróżnionych śląskich komend. Wyjątkowe dla garnizonu uznanie zostało nadane przez Sejmik Województwa Śląskiego. 100. rocznica powołania Policji Województwa Śląskiego była zatem idealnym momentem uhonorowania służby miejscowych mundurowych, którzy w swoich działaniach w sposób znaczący wspierają lokalną społeczność, troszcząc się o bezpieczeństwo mieszkańców i porządek publiczny. Poprzez swoją codzienną służbę realizują różnorodne przedsięwzięcia, mające na celu ograniczenie przestępczości i zjawisk patologicznych.

Odznakę oraz dyplom szefowi mikołowskich stróżów prawa nadkomisarzowi Klimczakowi wręczali Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Jacek Świerkocki oraz Sekretarz Województwa Śląskiego Dariusz Ptaś. Do zebranych na uroczystości zwrócił się Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster, który podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym za codzienną, ciężką i pełną poświęceń służbę i pracę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również