Wiadomości z Mikołowa

Złodzieje nie śpią - bądź czujny!

  • Dodano: 2020-12-31 08:00, aktualizacja: 2020-12-31 09:19

Słabo zabezpieczone altanki ogrodowe, domy w budowie i pomieszczenia gospodarcze coraz częściej są celem złodziei.

Sprawcy nie gardzą elektronarzędziami, materiałami budowlanymi i innymi przedmiotami, które łatwo zbyć. Policjanci proszą mieszkańców powiatu mikołowskiego. o aktywne włączenie się w podniesienie bezpieczeństwa w naszym regionie. Należy zwracać uwagę na osoby nieznane i podejrzanie zachowujące się wokół ogrodów działkowych, zaparkowanych pojazdów czy bram garażowych.

Złodzieje typując miejsce włamań do budynków biorą pod uwagę wartość przedmiotów, które można stamtąd ukraść oraz łatwość dokonania włamania. Tym sposobem częstym miejsce włamań i kradzieży stają się domki na terenie ogródków działkowych. Podobne kradzieże dotyczą również włamań do słabo lub wcale niezabezpieczonych pomieszczeń gospodarczych lub domów w budowie.

O każdej sytuacji, w której nieznane osoby podejrzanie zachowują się wokół domów, ogrodów działkowych czy pojazdów prosimy powiadamiać funkcjonariuszy. Telefon alarmowy 112 jest bezpłatny i czynny całą dobę.  

Poza tym warto zrobić przegląd piwnic, altanek, warsztatów, magazynków, czy innych przydomowych pomieszczeń gospodarczych. Sprawdzić czy dotychczasowe zabezpieczenia są wystarczające. Może warto pomyśleć o założeniu nowej kłódki, dodatkowej zasuwy czy umocnić drzwi, przechowywać bardziej wartościowe narzędzia w domu lub rozważyć ubezpieczenie cenniejszych urządzeń.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • jorguś

    Jako mieszkaniec Mikołowa mam podobny apel do policji-działajcie zgodnie z ideą jaką przyświecała Wam przy wyborze zawodu policjanta. Ścigajcie prawdziwych przestępców respektując obowiązujące prawo, a im wyżej postawieni tym skuteczniej. Samo skupianie się na wypisywaniu mandatów i ściganie pijaczków pod sklepami nie poprawi naszego bezpieczeństwa. Mikołów jest,, rozrzucony'', pełno w nim domów na uboczu, nieoświetlonych ulic- zaglądajcie i tam. Zwracajcie uwagę na skupiska patologii w dzielnicach Mikołowa gdzie władze wysiedliły,, elemennt" z centrum miasta aby i tam normalni Mikołowianie mogli czuć się bezpiecznie. Moja,, lista życzeń" mogła by być baardzo długa, ale tylko ona może być odpowiedzią na Wasze apele. Niech w Nowym Roku każdy robi swoje...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.