Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Złodzieje nie śpią - bądź czujny!

 • Dodano: 2020-05-21 08:00, aktualizacja: 2020-05-21 08:17

Słabo zabezpieczone altanki ogrodowe, domy w budowie i pomieszczenia gospodarcze coraz częściej są celem złodziei.

Sprawcy nie gardzą elektronarzędziami, materiałami budowlanymi i innymi przedmiotami, które łatwo zbyć. Policjanci proszą mieszkańców powiatu mikołowskiego. o aktywne włączenie się w podniesienie bezpieczeństwa w naszym regionie. Należy zwracać uwagę na osoby nieznane i podejrzanie zachowujące się wokół ogrodów działkowych, zaparkowanych pojazdów czy bram garażowych.

Złodzieje typując miejsce włamań do budynków biorą pod uwagę wartość przedmiotów, które można stamtąd ukraść oraz łatwość dokonania włamania. Tym sposobem częstym miejsce włamań i kradzieży stają się domki na terenie ogródków działkowych. Podobne kradzieże dotyczą również włamań do słabo lub wcale niezabezpieczonych pomieszczeń gospodarczych lub domów w budowie.

O każdej sytuacji, w której nieznane osoby podejrzanie zachowują się wokół domów, ogrodów działkowych czy pojazdów prosimy powiadamiać funkcjonariuszy. Telefon alarmowy 112 jest bezpłatny i czynny całą dobę.  

Poza tym warto zrobić przegląd piwnic, altanek, warsztatów, magazynków, czy innych przydomowych pomieszczeń gospodarczych. Sprawdzić czy dotychczasowe zabezpieczenia są wystarczające. Może warto pomyśleć o założeniu nowej kłódki, dodatkowej zasuwy czy umocnić drzwi, przechowywać bardziej wartościowe narzędzia w domu lub rozważyć ubezpieczenie cenniejszych urządzeń.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • jorguś

  Jednym słowem pilnuj się sam, najlepiej złap złodzieja (nie robiąc mu krzywdy) to policja go zamknie a prokurator wypuści...

 • mieszkaniec od 35 Lat

  Wypuszcza to raczej sąd .

  • mieszkaniec od 35 Lat
   2020-05-21 23:36
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.