Do burmistrza Mikołowa coraz częściej spływają informacje o awariach i usterkach. Mikołowianie nie zawsze jednak wiedzą, co zrobić. Jak zgłaszać usterki, aby zostały szybko i sprawnie usunięte?
Burmistrz Mikołowa wyszedł po raz kolejny naprzeciw zapotrzebowaniu mieszkańców mających dostęp do mediów społecznościowych. Coraz większa liczba mikołowian niemal zasypuje burmistrza zgłoszeniami rozmaitych awarii, usterek i problemów na terenie miasta.
W natłoku wiadomości mogą one jednak zaginąć lub nie zostać odczytane. Jak zatem zgłaszać usterki władzom Mikołowa i powołanym do likwidowania awarii instytucjom, aby pozbyć się problemu raz a skutecznie?
Z góry dziękuję wszystkim aktywnym mieszkańcom, że zwracacie nam uwagę na różne usterki i awarie, które maja miejsce w Mikołowie, a których nie jesteśmy w stanie na co dzień wyłapać. Za Waszą sugestią nie tylko zebrałem wszystkie informacje, gdzie można tego typu informacje przekazywać, ale założyłem jeszcze dodatkowo jedną grupę dyskusyjną, by było łatwiej i szybciej dla tych, którzy lubią FB- ogłosił na swoim Facebooku burmistrz Stanisław Piechula.
Dostęp do nowo utworzonej grupy na Facebooku aktywny w tym LINKU.
Jak zgłaszać awarie i usterki w Mikołowie? Garść porad
Awarie, usterki, niebezpieczne sytuacje? W Mikołowie funkcjonuje kilka miejsc, gdzie można takich zgłoszeń dokonywać. Oprócz zgłoszeń bezpośrednio do burmistrza Stanisława Piechuli na Facebooku/telefonicznie/mailowo można również:
- profesjonalnie zgłaszać wszystkie usterki w aplikacji na smartphony, czyli w SIP Mikołów. To rozbudowany system informacji o mieście, a w nim czeka możliwość zgłaszania usterek nawet z dodawaniem zdjęcia, czy podawaniem danych lokalizacyjnych. System dodatkowo pozwala na kontrolę zgłoszeń;
- tradycyjnie i telefonicznie dla poważnych awarii:
OŚWIETLENIE, PRĄD, ELEKTRYCZNOŚĆ - tel. (32) 32-48-579 lub 581,
POGOTOWIE WODNO-KANALIZACYJNE - tel. 32 2262105,
POGOTOWIE CIEPŁOWNICZE - tel. 32 2262136,
STRAŻ MIEJSKA - tel. 32 226 02 91 (dni powszednie godz. 7.00 - 21.00),
URZĄD MIASTA - tel. 32 32 48 500.
Ponadto warto dzwonić również do takich instytucji jak:
- Zakład Gospodarki Lokalowej - tel. 32 324 26 00 (poniedziałek od 7.00 do 16.00, od wtorku do czwartku od 7.00 do 15.00, piątek od 7.00 do 14.00);
- Całodobowa obsługa w przypadku awarii w branży elektrycznej - numer dyżurny 601 506 568;
- Całodobowe pogotowie awaryjne w branży instalacji centralnego ogrzewania, gazowej i wodnokanalizacyjnej - numer dyżurny 601 241 320 lub 601 458 588.
Warto też zainstalować aplikację w smartphonie EcoHarmonogram, za pośrednictwem której władze Mikołowa również wysyłają ważne informacje dotyczące harmonogramu wywozu odpadów. Tu również można zgłaszać problemy dotyczące tego zagadnienia.
Policyjna Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i jej odpowiednik aplikacja Geoportal Mobile to możliwość zgłaszania różnych zagrożeń i niebezpieczeństw, z czego warto korzystać – wskazywać i pomagać policji w ich usuwaniu. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dostępna pod tym LINKIEM.
Informacja o awariach jest też prowadzona dla mikołowian w serwisie Trello.