Wiadomości z Mikołowa

Zatrzymani za rozbój

  • Dodano: 2018-02-26 08:15, aktualizacja: 2018-02-23 13:07

Mikołowscy kryminalni wspólnie z policjantami wydziału prewencji zatrzymali dwóch mieszkańców Mikołowa podejrzanych o dokonanie rozboju i przestępstwa pobicia.

Mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Wobec jednego z nich, który przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy, sąd zastosował środek w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W miniony wtorek (20.02) mikołowscy kryminalni wraz z policjantami zespołu parolowo- interwencyjnego zatrzymali dwóch mieszkańców Mikołowa w wieku 24 i 31 lat podejrzanych o dokonanie rozboju. Do zdarzenia doszło tego samego dnia przed południem. Mężczyźni po uprzednim siłowym wejściu do jednego z mieszkań, doprowadzili do stanu bezbronności dwóch mikołowian, pobili ich i dokonali kradzieży dwóch telefonów komórkowych.

Jak się później okazało, dzień wcześniej (19.02), jeden ze sprawców dokonał tego samego czynu, a mianowicie około godziny 3:00 w nocy wszedł do mieszkania swojego znajomego, gdzie dotkliwie go pobił i zabrał mu 3 telefony komórkowe oraz telewizor.

Wczoraj obaj sprawcy stanęli przed sądem. Zostały im przedstawione zarzuty za rozbój oraz pobicie. Wobec 31- latka, który czynu przestępczego dokonał w warunkach recydywy, sąd zastosował środek w postaci tymczasowego aresztowania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również