Wiadomości z Mikołowa

Zakończenie roku akademickiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mikołowie

  • Dodano: 2022-06-20 06:30, aktualizacja: 2022-06-19 21:44

Wykład prof. Grażyny Markiewicz-Łoskot pt: "Inteligencja emocjonalna- sukces w życiu czy porażka" był ostatnim, którego mogli wysłuchać słuchacze Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mikołowie w tym roku akademickim.

Wykład na zakończenie roku akademickiego

Profesor Grażyna Markiewicz-Łoskot ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wygłosiła go 15 czerwca w auli I LO. Tego dnia zakończył się kolejny rok funkcjonowania tej uczelni, która dziś ma ponad 800 słuchaczy, dzięki czemu jest to obecnie jedną z największych tego rodzaju uczelni w kraju.

– W trakcie minionego już roku akademickiego pomimo obostrzeń pandemicznych odbyło się 25 wykładów, w których średnio uczestniczyło 60-80 osób. Uczelnia oferowała również lektoraty języków obcych, kursy komputerowe oraz dietetyczne i zielarskie, warsztaty fotograficzne, zajęcia z tańca liniowego i ćwiczenia ruchowe, w tym gimnastykę relaksacyjną, nordic walking i zajęcia na basenie. W tym roku grupa teatralna „Pawie Pióra” wraz ze zmianą reżysera zmieniła także nazwę na "Frajda” i przygotowała nowy spektakl – wymieniała Maria Beczała, kierująca Powiatowym Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

Na zakończenie roku akademickiego przybyli samorządowcy, w imieniu których podziękowania i życzenia dalszych sukcesów złożyli starosta mikołowski Mirosław Duży oraz członkini Zarządu Powiatu Grażyna Nazar. Obecni byli także włodarze gmin naszego powiatu, przedstawiciel instytucji, z którymi uczelnia stale współpracuje, wykładowcy, wśród nich nauczyciele akademiccy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, uczelni, która sprawuje patronat na mikołowskim PUTW.

Koniec roku akademickiego był również okazją do podziękowań dla samorządów i instytucji wspierających te uczelnię, wykładowców i członków Rady Senioralnej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również