Wiadomości z Mikołowa

Policyjny dron nad mikołowskim odcinkiem DK 81

 • Dodano: 2022-06-17 07:00, aktualizacja: 2022-06-17 10:02

W piątek nad mikołowskim odcinkiem krajowej "wiślanki" latał policyjny dron. Urządzenie znacząco wspomaga pracę miejscowej drogówki, która obserwuje nieprawidłowe zachowania kierowców w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych.

Patrol z dronem

Mikołowska drogówka każdego dnia czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu. Policjanci patrolują ulice, na których kierujący najczęściej popełniają wykroczenia w ruchu drogowym. Aby jeszcze skrupulatniej dbać o bezpieczeństwo, mundurowi oprócz laserowych mierników prędkości i nieoznakowanych radiowozów wykorzystują policyjne drony. Miejscowi stróże prawa wraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach „z góry” przyglądają się podróżującym trasą DK 81, którzy łamią zasady w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych, a także nie respektują sygnalizacji świetlnej. Dron okazuje się niezastąpiony w wielu sytuacjach.

Głównym celem wspólnych działań jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa pieszych. Oprócz przestrzegania przepisów ważne jest także wzajemne zrozumienie i szacunek, ponieważ każdy z nas ma prawo do bezpiecznego przemieszczania się po drodze.

Komentarze (5)    dodaj »

 • HPPM...

  Bawili się na Kamionce. I pewnie nie widzieli tego co widzieli inni. Skręt z DK81 w lewo jak już było czerwone światlo czy jazda policyjną toyotą 93 km/h gdzie jest ograniczenie do 70. Im wolno. Dlatego policja już dawno stracila u mnie szacunek. Moze kryminalni są inni ale drogówka i miejscowe szeryfy z komisariatów to tylko się nie narobić i cyk szybciutko na emeryturę.

 • Tadek

  Chłopcy otrzymali nową zabawkę

 • Podpis

  Zapraszam na górkę mikołowską. Pomimo znaku zakazu zawracania, są i tacy co nie wiedzą co oznacza B-23 , aż dojdzie do dzwona.

 • DajCieTamDrona

  Wiele razy zgłaszałem na mapie zagrożeń, i jakoś zawsze jest to oznaczana jako niepotwierdzone :)Ktoś tu jest chyba ślepy

 • jorguś

  Nasi dzielni stróże prawa jak zwykle czuwają nad zasobnością naszych portfeli. Oczywiście robią to tam gdzie najbliżej i najbezpieczniej i tam gdzie jeszcze można bezpiecznie jechać. Komuno wróć i przywróć nam wolność w naszym kraju...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również