Wiadomości z Mikołowa

Za nami powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

  • Dodano: 2024-04-09 09:45

27 zawodników rywalizowało w zorganizowanym w mikołowskim MDK 5 kwietnia eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. 

Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Do rywalizacji stanęli uczniowie, którzy okazali się najlepszymi w trakcie konkursów organizowanych w poszczególnych gminach naszego powiatu. Eliminacje składały się z części pisemnej oraz ustnej, których wyniki oceniało jury złożone z funkcjonariuszy KP PSP Mikołów. 

Konkurs ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, ekologii, ratownictwa, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także historii i tradycji ruchu strażackiego. 

Zwycięzcy

Ostatecznie w najmłodszej grupie pierwsze miejsce zajął Przemysław Witwera, drugi był Daniel Hadryś, a trzeci Kamil Faron. W grupie starszych roczników szkoły podstawowej najlepsza okazała się Natalia Fusiek przed Aleksandrem Menderą i Franciszkiem Woźniakiem. W grupie najstarszej na najwyższym stopniu podium stanął Filip Lenza, drugi był Szymon Spyra, a trzeci Paweł Wisowaty.

Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali okolicznościowe dyplomy. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi. Za pierwsze miejsca były to rowery, a pozostałe sprzęt sportowy.

Wręczenia nagród dokonali burmistrz Stanisław Piechula, starosta Mirosław Duży, prezes ZOP ZOSP RP w Mikołowie dh Dariusz Gaschi, p.o. Komendanta Powiatowego PSP w Mikołowie st. kpt. Jakub Łukasik oraz naczelnik Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Starostwa Bartłomiej Depta

Zwycięzcy tego konkursy będą reprezentować powiat mikołowski w trakcie w eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 27 kwietnia w Zespole Szkół w Czerwionce – Leszczynach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również