Wiadomości z Mikołowa

Za nami kolejna edycja "Na skrzydłach wyobraźni". Znamy nazwiska laureatów konkursu [FOTO]

  • Dodano: 2024-04-19 10:15

Po raz 21 wręczone zostały 18 kwietnia nagrody w konkursu literackiego "Na skrzydłach wyobraźni" organizowanego przez I LO im. Karola Miarki, a odbywający się pod patronatem Starosty Mikołowskiego.

Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży szkół średnich, zaś jury w składzie przewodniczący Maciej Melecki, Zuzana Kubacz, Gabriela Lukasek, Patryk Obarski, Krzysztof Siwczyk, Anna Wojtkowska-Witala oceniało wiersze i utwory prozatorskie, które tym razem nadesłali uczniowie z Katowic, Gliwic, Tychów, Żor, Knurowa, Jastrzębia Zdroju, Orzesza, Ornontowic oraz Mikołowa. Z Miarki uczestniczyło sześciu licealistów.

Laureaci konkursu "Na skrzydłach wyobraźni"

Wśród autorów prozy pierwsze miejsce zajęła Martyna Salamon z I LO im. E. Dembowskiego w Gliwicach, drugim miejscem podzieliły się Maria Nocoń z Miarki i Matylda Łukasik z Liceum w Chmurze w Katowicach. Trzecie miejsce przypadło Martynie Olszewskiej z ZSP z Ornontowic, a wyróżnienie trafiło do Emilii Szombary z Miarki.

Wśród poetów najwyżej oceniono wiersz Sary Zychowicz z I LO im. K. Miarki w Żorach, drugie miejsce przypadło Agacie Brzeźniak, a trzecie ponownie otrzymała Emilia Szombara, obie są uczennicami Miarki.

Wyróżnienia poetyckie otrzymały: Martyna Olszewska z ZSP w Ornontowicach oraz Martyna Górecka z I LO im. L. Kruczkowskiego w Tychach. Konkurs odbywa się pod patronatem starosty mikołowskiego.

Poza konkursem literackim tego dnia poznaliśmy również laureatów powiatowych konkursów przedmiotowy. W tym roku uczestniczyło w nim stu uczniów z 14 podstawówek z powiatu mikołowskiego

W konkursie z języka polskiego pierwsze miejsce zajął Daniel Zajusz, z matematyki Mateusz Anioł, z historii Jakub Samsel, chemii Krzysztof Hudziak, języka angielskiego Antoni Lelek, niemieckiego Tomasz Kajda, hiszpańskiego Antoni Lelek, a konkurs "Bon Ton" wygrała Małgorzata Kmiecik.

Nagrody zwycięzcom oraz listy gratulacyjne przygotowującym ich nauczycielom wręczały Grażyna Nazar, członkini Zarządu Powiatu, Barbara Modzelewska dyrektor I LO oraz Sonia Pacha, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Powiatu Mikołowskiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również