Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Z uczniami liceum o odpowiedzialności karnej nieletnich

  • Dodano: 2020-09-22 16:30

Wejście w dorosłość to jeden z najważniejszych etapów w życiu każdego człowieka. Uczniowie klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego w Mikołowie wzięli udział w spotkaniu z policjantem ds. profialktyki nieletnich mikołowskiej komendy by wysłuchać kilka cennych uwag dotyczących zakresu odpowiedzialności karnej u progu pełnoletności. Zajęcia przeprowadził mł.asp. Artur Ceran.


Spotkanie odbyło się dziś (22 września) przed południem. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I jednego z mikołowskich liceów. Myślą przewodnią pogadanki profilaktycznej była odpowiedzialność karna nieletnich za ich zachowania i działania, zaś głównym celem zapoznanie młodzieży z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich.

Przedstawiając wybrane zdarzenia zaistniałe wśród młodzieży, policjant starał się uświadomić uczniów o grożącym im niebezpieczeństwach związanych ze spożywaniem alkoholu, substancji psychoaktywnych, paleniem papierosów i e‑papierosów. Pouczył także o obowiązku edukacyjnym oraz rozważnym zamieszczaniu wszelkich informacji – w tym fotografii – na portalach internetowych.


Zajęcia zostały przeprowadzone na sali gimnastycznej przy zachowaniu zasad obowiązującego reżimu sanitarnego.

Z uczniami liceum o odpowiedzialności karnej nieletnich

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • lach

    bardzo potrzebna akcja bo Mikołów opanowują młodzi bandyci z BPM

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.