Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Wyższe dofinansowanie na wymianę pieców?

 • Dodano: 2018-01-29 16:00, aktualizacja: 2018-01-29 17:32

Nawet 5 tysięcy złotych dopłaty mogą wkrótce otrzymać ci mikołowianie, którzy zdecydują na wymianę przestarzałego pieca. Wszystko zależny od decyzji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

O złej jakości powietrza w mieście informowaliśmy kilka dni temu tutaj. Władze Mikołowa widzą problem i dążą do ograniczenia niskiej emisji z indywidualnych palenisk. Jak? Właśnie trwa opracowanie wniosku o pozyskanie dodatkowych środków na wymianę starego źródła ogrzewana od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W tej kadencji jesteśmy aktywni na wielu płaszczyznach, dbając o to, by miasta było bardziej ekologiczne. Kumulacja tych działań z pewnością wpłynie na poprawę jakości środowiska naturalnego w Mikołowie. Działania na rzecz ekologii są dla nas jednymi z najważniejszych i tu liczy się każda inwestycja, bo każda wpływa na lepszy komfort życia - mówi Stanisław Piechula, burmistrz Mikołowa.

Jeśli Fundusz przyzna gminie dotację, mikołowianie będą mogli liczyć łącznie nawet na 5 tysięcy złotych dopłaty do ekologicznego pieca. Decyzję katowickiego WFOŚiGW poznamy w okolicach maja.

Ale żeby sytuacja uległa długotrwałej poprawie, potrzebna jest zarówno zmiana przestarzałych instalacji, jak i przyzwyczajeń mieszkańców. Dlatego też miejskie służby nie przestają edukować. Filmiki instruktażowe, jak palić w sposób ekologiczny, można obejrzeć na stronie internetowej www.strazmiejska.mikolow.eu.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Marek

  Pan Szombara robił piece dobre 15 lat temu,teraz nie ma pieców 5 klasa u niego wogóle,jest kooperantem sam nie robi całego pieca od podstaw.

 • Starsi

  Najlepsze piece robi Jerzy Szombara z Dolnych.Są mocne i bardzo długo wytrzymują.Mam taki.

 • Olek

  Ogrzewanie gazowe czy elektryczne niestety ciągle jeszcze u nas drogie. Mam złożony wniosek na dofinansowanie do kotła na biomasę (pellet) EEI PELLETS. Cieszę się z dofinansowań, zawsze to jakieś wsparcie, aniżeli miałbym sam pokrywać koszty związane z wymianą swojego starego pieca na nowy.

 • Kamil

  Witam też jestem zainteresowany takim rozwiązaniem gdybym dostał informacje gdzie i kiedy można składać takie wnioski będę wdzięczny pozdrawiam

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.